Локомотив (Пловдив) и Нефтохимик завършиха при 0:0 в среща от 21-ия кръг на Първа лига.

През първото полувреме двата тима създадоха по едва една сериозна атака към всяка от двете врати, но през второто шансове не липсваха. Двамата вратари Ясеин Ел Харуби и Янко Георгиев се превърнаха в герои и са с главна заслуга феновете на "Лаута" да не видят гол.

След час игра играта се накъса от многото нарушения, довели до множество жълти картони. Иван Горанов успя да си изкара два за 25 минути и напусна терена десет минути преди края на двубоя, а изгонването му е първо за играч от родното първенство през новата година.

Локомотив остава на четвърто място в класирането, а Нефтохимик продължава да е сред последните три тима в таблицата.

Мачът по минути:

1' Начало на двубоя.
5'  Венци Христов опита удар към далечния ъгъл на Ел Харуби, но топката премина покрай гредата.
19'  Йорданов опита да изчисти топката пред вратата на Нефтохимик, но едва не я прати в мрежата.
29'  Смяна за  Нефтохимик. Влиза Емануим Манев, излиза контузеният Венци Христов.
45'  Жълт картон за Виктор Хомей
46'  Жълт картон за Дани Кики
45' Край на първото полувреме.

46' Начало на втората част.
46'  Смяна за Локомотив. Веселин Марчев напуска игра, на терена Парвиз Умарбаев.
46'  Смяна за Локомотив. Димитър Велковски излиза, влиза Пауло Серджо.
51'  Тунчев стреля над вратата след пас на Серджо
52'  Две опасни възможности за Нефтохимик, но Ел Харуби се справи.
55'  Още една двойна намеса на вратаря на Локомотив след свободен удар и последвал изстрел с глава.
59'  Подобна ситуация пред вратата на Нефтохимик. Кики опита удар, а Мартин Камбуров не успя да преодолее Янко Георгиев при добавката.
55'  Жълт картон за Иван Горанов.
73'  Жълт картон за Яни Пехливанов.
74'  Смяна за Локо. Дино Мартинович заменя Димо Бакалов.
76'  Жълт картон за Емануил Манев.
79'  Смяна за Нефтохимик. Иван Вълчанов заменя Владислав Романов.
82'  Червен картон за Иван Горанов. Локомотив остава с човек по-малко до края на мача.
83'  Жълт картон за Галин Иванов.
87'  Последна смяна за Нефтохимик. Галин Иванов излиза, влиза Живко Петков.
90'  Грешка на вратаря на Нефтохимик, който изпусна топката при центриране, но никой от Локомотив не се възползва.
90' Край на мача!

ЛОКОМОТИВ - НЕФТОХИМИК 0:0

Резултат с изображение за локомотив пловдивЛокомотив (Пловдив): 16.Ясеин Ел Харуби, 14.Иван Горанов , 3.Александър Тунчев, 15.Димитър Везалов, 90.Шоко, 4.Стефан Йевтоски, 10.Веселин Марчев (39.Парвиз Умарбаев), 27.Димо Бакалов ( 77.Дино Мартинович), 19.Димитър Велковски (20.Пауло Серджо), 9.Дани Кики , 11.Мартин Камбуров
Резерви: 38.Илко Пиргов, 24.Роберт Петров, 77.Ияд Омар Хамуд, 23.Мигел Анхел Луке

Резултат с изображение за нефтохимикНефтохимик: 1.Янко Георгиев, 20.Яни Пехливанов , 17.Ранди Онуоха, 25.Ангел Грънчов, 26.Виктор Хомей , 6.Георги Вълчев, 13.Йордан Йорданов, 8.Николай Дюлгеров, 11.Владислав Романов (7.Иван Вълчанов), 10.Галин Иванов( 15.Живко Петков), 91Венцислав Христов (22.Емануил Манев )
Резерви: 33.Ивайло Василев, 71.Илия Миланов, 3.Георги Ташев, 32.Любомир Божинов