Черно море победи Нефтохимик с 1:0 в мач от 8-ия кръг на “А” група. Заради наказание бургазлии приеха символичните гости в Търговище.

Мачът бе дебютен за новия треньор на Нефтохимик Антон Спасов, който смени на поста Валерий Дамянов. Гостите имаха в Търговище и мощна подкрепа от своите фенове. Близо 150 привърженици на варненци драха гърла на стадион „Димитър Бурков".

По-добрият отбор на терена почти през цялото време беше този, воден от Георги Иванов. Момчетата на Гонзо грабнаха трите точки в свой стил – с икономична игра и почти стопроцентова успеваемост пред гола. В основата на триумфа беше резервата Даниел Младенов.

Крилото влезе в игра след почивката и именно той създаде най-големи главоболия на защитата на съперника. В 78-ата минута Младенов довкара топката в мрежата, след като вратарят Караманов изби шут на Божилов. В 85-ата минута отново Даниел нахлу в пеналта, където беше повален от Йошев. Реферът Никола Попов побърза да посочи “бялата” точка и да изгони с втори жълт картон бранителя. С изпълнението на дузпата се нагърби капитанът на “моряците” Георги Илиев, но Караманов спаси изстрела му.

“Моряците” продължиха серията си от 7 поредни срещи без загуба. За последно те паднаха още в 1-ия кръг при гостуването на Черноморец в Бургас. След това записаха три победи и четири равенства. Варненци, заедно с Пирин, са отборите, вкарали най-малко голове на чужд терен – съответно 2 и 1.

След победата с 3:2 в бургаското дерби срещу Черноморец тимът на Нефтохимик взе само една точка в 5 поредни двубоя. Новакът е шестият тим, който има нов старши треньор от началото на сезона след “Левски”, Лудогорец, Любимец, Локо (Сф) и Пирин (ГД). Валерий Дамянов си тръгна след дебютните си 7 мача в елита.

Нефтохимик - Черно море 0:1
0:1 Даниел Младенов (78)

НЕФТОХИМИК: 86.Евгени Краманов, 4. Лефтеров, 3.Ангел Йошев, 81.Ивелин Янев, 69.Георги Хашев, 21.Коста Янев, 9. Васил Калоянов (67 - 11. Живко Петков), 25.Николай Чипев, 10. Димов, 8. Ангелов (67 - 7. Христо Лемперов), 88.Петър Димитров
Треньор: Антон Спасов

ЧЕРНО МОРЕ:
33.Георги Китанов, 5 Стефан Станчев, 15.Александър Александров, 6.Кирил Котев, 4.Михаил Венков, 3.Даниел Георгиев (67 - 7. Расим), 8.Еденилсон Бергонси, 11.Симеон Райков (82 - 10. Тодор Паланков), 9.Бакари (46 - 23. Даниел Младенов), 21.Георги Илиев, 14.Георги Божилов
Треньор: Георги Иванов