Силен международен турнир по футбол организира ПФК Нефтохимик 1962. В него ще участват деца, родени през 2000 година. Срещите ще се играят на Спортен комплекс „Каменица Арена”, а самата проява е предвидена да се състои от 10 до 16 август 2013 година.

В турнира ще вземат участие 8 отбора от от България и различни европейски страни, както и отборът на домакините - Нефтохимик 1962. Сред поканените са отбори от столицата, Германия, Румъния и Турция. Срещите ще се проведат по правилата на футбол 9 - на терен с размери 50×70 метра, врати с големина 5×2метра, топка N5. Двубоите са в 2 полувремена по 25 минути с 10 минути почивка и двама съдии. Ще се играе по система всеки срещу всеки.

Победителят ще бъде награден с Купа и медали, отборите заели второ и трето място с медали, а всички участници – с възпоменателни плакети. Ще има индивидуални награди за най-добър вратар, най-полезен футболист, голмайстор на турнира и Феърплей.