Нефтохомик спечели дербито на “Б” група, побеждавайки с 2:1 като гост основния си конкурент Спартак (Плевен).

Бургазлии бяха по-добрият отбор и напълно заслужено си тръгнаха за морето с три точки. Живко Петков откри в 29-ата минута след груба грешка на Петър Ванков. 8 минути по-късно плевенчани изравниха. Васил Шопов нанесе плътен диагонален удар и топката се озова в мрежата на Нефтохимик.

През второто полувреме Спартак опита да поведе в резултата, но добре подредената защита на бургазлии не допусна сериозни опасности.

След 75-ата минута обаче Нефтохимик отново стана по-активният тим и като че ли всеки момент вторият гол за гостите щеше да падне. Това се случи в 86-ата минута, когато влезлият като резерва Велин Дамянов вкара за 1:2. Дългучът се разписа с красива “странична ножица”, с която изряза мечтата на Спартак за първото място.

След победата в Плевен Нефтохимик вече е едноличен лидер, като се откъсна на 3 точки пред втория Спартак и на 6 пред третия Светкавица Търговище.

Спартак (Пл) – Нефтохимик 1:2
0:1 Живко Петков (29), 1:1 Васил Шопов (37), 1:2 Велин Дамянов (86)