Нефтохимик постигна важна победа с 3:1 над Спартак (Варна) в последния мач от 24-ия кръг на Източната "Б" група и битката за класиране в елита става все по-ожесточена. Успехът изкачи "шейховете" на 2-ото място, на 3 точки зад лидера Етър. Още следващата седмица двата тима имат мач помежду си - на 12 май на стадион "Ивайло".

В днешното домакинство на "соколите" "шейховете" изненадващо изоставаха в резултата 20-ина минути преди края. В 21-ата Беадир Беадиров даде преднина на гостите от Варна, а в 72-ата Васил Калоянов изравни, след което Спартак получи още 2 гола. В 75-ата Диян Молдованов реализира за 2:1, а крайното 3:1 оформи Любомир Божинов в 3-ата минута на добавеното време.

Загубата оставя "соколите" под чертата - на 8-ото място с 29 точки, на 1 зад седмия Добруджа.

ИЗТОЧНА "Б" ГРУПА - 24 КРЪГ

5 май 2012 г. (събота), 18:00 часа
НЕСЕБЪР - ЛЮБИМЕЦ 1:1
0:1 Марио Близнаков (47), 1:1 Христо Александров (85)

“БОТЕВ” (Пд) - ДОБРУДЖА 3:0
1:0 Александър Александров (17), 2:0 Деян Христов (67), 3:0 Александър Александров (75)

ЧЕРНОМОРЕЦ (Поморие) - ЕТЪР 0:2
0:1 Мартин Станкев (47), 0:2 Мартин Станкев (79)

6 май 2012 г. (неделя), 18:00 часа
НЕФТОХИМИК - СПАРТАК (Вн) 3:1
0:1 Беадир Беадиров (21), 1:1 Васил Калоянов (72), 2:1 Диян Молдованов (75), 3:1 Любомир Божинов (90+3)

5

*Заб.: Доростол (Силистра) е спрян от участие на полусезoна, след като не успя да картотекира 11 футболисти. Тимът е изваден от групата, а съперниците му побеждават със служебното 3:0