Аутсайдерът във Втора лига Нефтохимик загуби у дома от Ботев (Гълъбово) с 0:2. През първата част „шейховете“ имаха две чисти положения, но пропуснаха да се възползват. Дзъмин Лиу, след като получи пас по диагонал, навлезе в наказателното поле, но не успя да отбележи. Малко по-късно Даниел Стаматов остана сам срещу вратаря на Ботев, но ударът му мина три метра встрани от огражденията.

Гостите поведоха минута преди почивката. След грешка в защитата на Нефтохимик, Стефан Неделчев откри резултата.

През втората част крайното 2:0 за гостите от Гълъбово оформи Георги Кирилов. В 81-ата минута той отбеляза при контраатака, след статично положение. „Шейховете“ имаха възможности да намалят резултата, но удари на Цветан Чахов, Герги Бинев и Кирил Личев не намериха очертанията на вратата.

След 14-ата загуба от началото на първенството Нефтохимик е последен с едва 4 точки. В последния мач за тази година "шейховете" ще гостуват на Лудогорец II - на 2 декември, от 14:00 ч.

Съставът на Нефтохимик: Атанас Гичев, Виктор Янев, Даниел Стаматов, Димитър Дончев, Дзъмин Лиу, Живко Илиев, Кирил Личев, Стоян Калев, Цветан Чахов, Йолиян Милков, Цветна Филипов
Резервен състав: Християн Славов, Живко Комелов, Ерик Кадиев, Халибрям Кърмаджъ, Мартин Ставрев, Георги Йорданов, Георги Жеков

ВТОРА ЛИГА - 16 КРЪГ

Локомотив (София) - Лудогорец II 1:0
1:0 Илия Димитров (51-дузпа)

Струмска слава (Радомир) - Литекс 1:0
1:0 Ивайло Стоянов (35)

Монтана - Оборище 2:0
1:0 Иван Коконов (60), 2:0 Иван Коконов (66)

Марица - Ботев (Враца) 1:1
1:0 Свилен Щерев (71), 1:1 Спас Георгиев (87-дузпа)

Поморие - Локомотив (Горна Оряховица) 2:1
1:0 Ахмед Ахмедов (20), 2:0 Борис Титюков (38), 2:1 Деян Христов (58)

Черноморец (Балчик) - Созопол 1:1
1:0 Ахмед Хикмет (25), 1:1 Мартин Сечков (78)

26 ноември 2017 г. (неделя), 13:00 ч.
Несебър - Царско село 2:3

0:1 Светослав Диков (16), 1:1 Емануил Манев (30), 1:2 Павел Петков (44-дузпа), 2:2 Нуретин Пюскюлю (66), 2:3 Светослав Диков (69)

26 ноември 2017 г. (неделя), 14:30 ч.
Нефтохимик - Ботев (Гълъбово) 0:2

0:1 Стефан Неделчев (44), 0:2 Георги Кирилов (81)