Новакът в Източната “Б” група Нефтохимик (Бургас) победи съгражданите си от Мастер, които ще играят от новия сезон във "В" група, с 5:2 в първата си контрола от лятната подготовка.

„Зелените” поведоха още в 6-ата минута, когато точен беше привлеченият от Любимец нападател Цветомир Матев. Петнайсетина минути по-късно Нефтохимик удвои резултата след нов гол на Матев, а Николай Костов доведе нещата до 3:0. Много силно през първата част игра бившата звезда на ЦСКА Стойко Сакалиев, който водеше нападението заедно с Петър Колев, а Матев беше зад тях.

През второто полувреме треньорът на Нафтата Димитър Стойчев пусна изцяло нов състав. Още два гола за “шейховете” реализираха Павел Алексиев и Коста Щерев. Двете попадения за Мастер реализира бившия играч на Нефтохимик Тодор Киселичков, като и в двата пъти са разписа от пряк свободен удар. Утре от 18 часа “шейховете” ще играят контрола срещу Созопол./БЛИЦ