Нефтохимик спечели Купата на Аматьорската футболна лига след успех с 3:2 след дузпи над Спартак (Варна). Редовното време завърши 2:2. Това е първи трофей за “нафтата” от 14 години. През 1997 г. бургазлии спечелиха за втора поредна година Купата на Професионалната футболна лига.

На финала в Сливен Нефтохимик имаше надмощие в началото на мача и резонно откри резултата в 12-ата минута с гол на Иванов, който бе изведен сам срещу вратаря Марков. Спартак изравни чрез Денис Андреев във втората минута на втората част.

Четвърт час преди края “соколите” доведоха резултата до обрат, след като Георги Димитров бе точен от дузпа. Шест минути по-късно обаче Милен Георгиев изравни след чудесна атака на Нефтохимик през центъра.

До края на редовното време нови попадения не паднаха, а според правилника не се предвиждаха продължения. Носителят на Купата трябваше да бъде определен след дузпи.

Емил Рачев, Лефтеров и Антон Иванов бяха точни за Нефтохимик, а Митко Трендафилов пропусна. Марин Петров и вратарят Марков се разписаха за Спартак, Денислав Андреев пропусна, а ударът на Георги Димитров бе спасен от Данчев./БЛИЦ