Нефтохимик разгроми Созопол със 7:1 в контрола. Живко Петков набързо вкара два гола до 19-ата минута, а до почивката се разписаха Любомир Божинов на два пъти и Станимир Митев. През второто полувреме старши треньорът на “нафтата” Димчо Ненов пусна в игра нови 11 футболисти и само невероятните пропуски на нападателите запазиха резултата непроменен до 67-ата минута.

Тогава централният защитник Петър Патев със задна ножица вкара за 6:0. Малко преди края домакините получиха право да изпълнят дузпа, реализирана от Михаил Георгиев, който намали разликата до 6:1. В 87-ата минута Емануил Манев отбеляза седмия гол за Нефтохимик и оформи крайното 7:1 за гостите. Контузия получи защитникът на “нафтата” Деян Лефтеров, който напусна принудително играта. В срещата не взеха участие Милен Христов, Стойко Сакалиев, Борис Ачан и Здравко Чавдаров. Утре Нефтохимик ще проведе двустранна игра на стадиона в Долно Езерово, която поради големите горещини ще започне в 9,00 часа сутринта.