Нефтохимик победи Пирин (Благоевград) с 3:1 в Бургас в двубой от 13 кръг на Първа лига. Успехът отлепи от дъното тима на Христоя Янев. "Шейховете" стигнаха до победата с попадения на Иван Вълчанов, Марко Ранджелович и Костадин Хазуров. За "орлетата" се разписа влезлият като резерва Владислав Златинов.

През първото полувреме на двубоя двата тима спукаха топката от тичане и не предложиха почти нищо интересно на зрителите. единственото положение пред една от двете врати бе в 31-ата минута, когато Даниел Младенов излезе сам срещу вратаря на Нефтохимик Янко Георгиев, но се засуети и не успя да реализира.

През второто полувреме на терена стана горещо. Зрителите видяха три гола в рамките на 6 минути. Нефтохимик поведе набързо с 2:0 с попадения в 58-ата и 61-ата, а само 3 по-късно Пирин се върна в мача.

Първото попадение бе дело на Иван Вълчанов, който получи топката по крилото, залъга бранител, навлезе към центъра и от пеналта стреля към вратата. Стражът на Пирин Костов бе безпомощен и топката влезе в мрежата за 1:0. Още в следващата си атака домакините стигнаха до корнер. Огнянов центрира, а Ранджелович с глава удвои резултата.

Пирин се върна в срещата в 64-ата минута, когато при бърза атака топката бе центрирана към Златинов, който от въздуха прониза Янко Георгиев.

Напрежението на терена се повиши, а играчите често влизаха в стълкотворения. При едно от тях Орлин Старокин получи втори жълт картон и отиде рано под душовете.

В последните минути на двубоя Костов стреля от въздуха в наказателното поле на Нефтохимик, топката срещна ръката на Дюлгеров, но Тихомир Алексов не отсъди дузпа в полза на Пирин.

Играчите на Стефан Генов така и не успяха да стигнат до изравнително попадение до края на срещата. За сметка на това те получиха още едно попадение в последната минута на редовното време. Съдията Алексов отсъди дузпа за нарушение на Тони Тасев срещу Орачев, а от 11-те метра Костадин Хазуров с мощен удар оформи крайното 3:1.

С успеха Нефтохимик се изкачи до 12-о място с 11 точки, докато Пирин е на 10-а позиция с 14.

Всичко за Първа лига - ТУК

Програмата на Първа професионална лига

Нефтохимик - Пирин 3:1
1:0 Иван Вълчанов (58), 2:0 Марко Ранджелович (61), 2:1 Владислав Златинов (64), 3:1 Костадин Хазуров (90-дузпа)

Срещата по минути:
1- Начало на мача
13- Хубав удар на Мариян Огнянов от дистанция, но топката мина покрай вратата на Пирин
25- Попев стреля, но топката излиза в аут
31- Даниел Младенов излезе сам срещу вратаря на Нефтохимик Янко Георгиев, но се забави и пропусна да реализира
45- Край на първото полувреме
______________________________________
46- Начало на второто полувреме
50- Старокин стреля от фаул, но право в ръцете на Янко Георгиев
53- Хазуров бе изведен по фланга в наказателното поле, навлезе и стреля, но топката срещна външната страна на мрежата
58- ГОЛ ЗА НЕФТОХИМИК! Иван Въланов получи топката по крилото, залъга бранител, навлезе към центъра и от пеналта стреля към вратата. Стражът на Пирин Костов бе безпомощен и топката влезе в мрежата за 1:0!
61- ГОЛ ЗА НЕФТОХИМИК! Мариян Огнянов центрира от корнер, а Марко Ранджелович надскочи всички и с глава направи 2:0!
64- ГОЛ ЗА ПИРИН! "Орлетата" направиха бърза атака, а топката бе центрирана към Златинов. влезлият като резерва нападател стреля от движение от близка дистанция и не остави шансове на Янко Георгиев!
69-Червен картон! Орлин Старокин получи втори жълт картон и бе изгонен от съдията Тихомир Алексов
81- Станислав Костов стреля, топката срещна ръката на бранител на Нефтохимик, като гостите имаха претенции за дузпа, но такава не бе отсъдена
89- Дузпа за Нефтохимик! Тони Тасев фаулира Орачев в наказателноот поле и съдията посочи бялата точка!
90- ГОЛ ЗА НЕФТОХИМИК! Костадин Хазуров изстреля снаряд от точката на дузпата, който не остави шансове на Костов - 3:1!
90+4- Край на мача!

Резултат с изображение за нефтохимикНЕФТОХИМИК: 1.Янко Георгиев, 2.Костадин Велков (466.Марко Ранджелович), 26.Виктор Хомей, 25.Ангел Грънчов, 22.Емануил Манев, 13.Йордан Йорданов (4124.Костадин Хазуров), 21.Мариян Огнянов, 89.Станислав Маламов (7717.Румен Руменов), 19.Михаел Орачев, 7.Иван Вълчанов, 8.Николай Дюлгеров
Резерви: 96.Димитър Николов, 3.Иво Малинов, 6.Марко Ранджелович, 32.Любомир Божинов, 17.Румен Руменов, 11.Атанас Чепилов, 24.Костадин Хазуров
Треньор: Христо Янев

Резултат с изображение за пирин благоевградПИРИН: 76.Красимир Костов, 18.Юлиан Попев, 3.Румен Сандев, 14.Стилиян Николов, 21.Александър Башлиев, 24.Антон Костадинов, 6.Орлин Старокин, 15.Димитър Благов (629.Владислав Златинов), 10.Ндуе Муйеци (4619.Станислав Костов), 7.Тони Тасев, 11.Даниел Младенов
Резерви: 33.Георги Аргилашки, 4.Кристиян Кощрна, 30.Тодор Траянов, 27.Костадин Ничев, 9.Владислав Златинов, 19.Станислав Костов
Треньор: Стефан Генов