Видима-Раковски победи с 2:1 Сливен в дербито на аутсайдерите от 22-ия кръг на "А" група. Въпреки това тимът от Севлиево остана на последното 16-о място, но вече с 15 точки. По 17 имат "войводите" и Калиакра, а Пирин днес победи с 1:0 каварненци и събра 18 точки.

Първото попадение за тима от Севлиево вкара Калин Щърков. Обявеният за ненужен в "Левски" защитник откри резултата в 7-ата минута. Ангел Русев подаде към Станимир Андонов, той стреля, топката рикошира и попадна в Калин Щърков, който реализира с техничен удар - 1:0.

Десет минути след това капитанът на домакините Георги Стойчев удвои преднината на тима си след неубедителна намеса на вратаря на Сливен Евгени Караманов - 2:0.

Отборът на Йордан Лечков все пак стигна до почетно попадение. В 52-ата минута точен за селекцията на Димчо Ненов бе Стоян Георгиев. Футболистът се оказа най-съобразителен при центриране в наказателното поле и с глава оформи крайното 2:1. /БЛИЦ

ВИДИМА-РАКОВСКИ - СЛИВЕН 2:1
1:0 Калин Щърков (7), 2:0 Георги Стойчев (17), 2:1 Стоян Георгиев (52)

Срещата по минути
7 - topka.jpg ГОЛ! 1:0 за Видима-Раковски! Ангел Русев подаде към Станимир Андонов, той стреля, топката рикошира и попадна в Калин Щърков, който реализира с техничен удар.
17 - topka.jpg ГОЛ! Домакините удвояват преднината си - 2:0! Капитанът Георги Стойчев бележи след грешка на вратаря на Сливен Евгени Караманов.
45 - Край на първото полувреме.

52 - topka.jpg ГОЛ! Гостите от Сливен вкарват попадение, Видима води с 2:1! След центриране Стоян Георгиев бележи с глава, пращайки топката в мрежата на Ивайло Василев.
60 - smqna.jpg Капитанът на Видима-Раковски Георги Стойчев отстъпва мястото си на Николай Цветков.
90 - Край на мача. Видима-Раковски победи Сливен с 2:1.

Vidima_Rakovski.JPG
ВИДИМА: 62.Ивайло Василев, 25.Цветомир Панов, 6.Александър Бранеков, 35.Траян Траянов, 17.Калин Щърков, 5.Георги Стойчев (60-21.Николай Цветков), 7.Васил Велев, 15.Ангел Русев, 8.Станимир Андонов, 10.Христо Господинов, 20.Станислав Иванов

СЛИВЕН: 12.Евгени Караманов, 20.Мартин Цирков, 27.Георги Хашев, 19.Андрей Стоев, 18.Стоян Георгиев, 17.Дилян Колев, 7.Димо Бакалов, 16.Стоян Стефанов, 23.Марко Илич, 10.Валентин Веселинов, 7.Веселин Марчев