Несебър е вторият финалист в турнира „Поморие къп“, след като победи с лекота Созопол с 2:0 във втората си среща в Група „Б“.

Трайо Грозев откри резултата в 25-ата минута, след като премина защитник на Созопол и с удар от границите на наказателното поле се разписа. Нуретин Пюскюлю оформи крайното 2:0 минута преди края на първата част, засичайки центриране на капитана Николай Костов.

Осем минути преди края на мача Созопол получи право на дузпа, но вратарят Росен Андонов спаси удара на Васил Калоянов.

Така Созопол събра 6 точки в Група „Б“ и на финала на турнира ще играе с Нефтохимик. Созопол остава на втора позиция с 3 точки и ще спори с домакините от Поморие за 3-ата позиция в крайното класиране. Лудогорец-2 и Спартак-Плевен остават на последните две места в своите групи.