Несебър победи като домакин Царско село с 2:1 в мач от Втора лига. Въпреки че бяха преследвани от много контузии и излязоха с изключително подмладен състав, „делфините“ стигнаха до трите точки.

Несебър успя да поведе след само 180 секунди игра, пише kotasport. След центриране отдясно, топката стигна около точката за изпълнение на дузпа до Даниел Стоянов, който с плътен удар разстреля Димитров за 1:0.

Само две минути по-късно обаче, гостите по чудо не изравниха чрез Диков. Той стреля от близко разстояние, но младият вратар Бояджиев прояви страхотен рефлекс и успя да чукне топката, колкото да не попадне в мрежата му, а в дясната греда. Царско село опита да наложи натиск след допуснатия гол, но така и не успя да стигне до сериозно положение.

След половин час игра пък, Даниел Стоянов навлезе в наказателното и остана сам срещу вратаря. Вместо да стреля обаче, той реши да подава и защитник на гостите изчисти. Нападателят на Несебър Николай Колев пък бе принудително заменен. Той изглежда получи сериозна контузия и бе изнесен на ръце от свои съотборници. Красимир Илиев опита далечен удар в края на полувремето, но изключително неточно.

В началото на втората част започна Якимов остана сам срещу вратаря, но Бояджиев спаси. Силен изстрел на Обасе пък премина над вратата. Гостите все пак пратиха топката в противниковата мрежа, но голът на Марков бе отменен заради засада. В 80-ата минута Георгиев пропусна страхотен шанс да реши мача. Той не успя да се разпише от чиста позиция, а при добавката отново не сполучи. В 84-ата минута Светослав Диков засече с глава центриране в наказателното поле за 1:1.

Само три минути бяха необходими на Несебър, за да възстанови преднината си. Ерай Карадайъ бе изведен чудесно сам срещу вратаря и с прецизен удар донесе победата и трите точки на „делфините“.

Несебър: Бояджиев, Пюскюлю, Ив. Стоянов, Али, Дамянов, Вълчев /80 – Ахмед/, Бенчев /71 – Георгиев/, Колев /33 – Карадаъй/, Д. Стоянов, Пехливанов, Динев

Царско село: Димитров, Радев, Марков, Донев /46 – Минчев/, Минков /85 – Амарауи/, Кацаров, Илиев, Диков, Якимов, Обасе, Петков

ВТОРА ЛИГА - 21 КРЪГ

18 март 2017 г. (събота), 15:30 часа
Спартак (Плевен) - Ботев (Гълъбово) 3:1

1:0 Tихомир Тодоров (25), 1:1 Димитър Трайков (32), 2:1 Цветелин Радев (73), 3:1 Крис Гади (89-дузпа)

Левски (Карлово) - Витоша (Бистрица) 1:4
0:1 Стефан Христов (24), 0:2 Петко Цанков (43), 0:3 Петко Цанков (50), 0:4 Георги Амзин (72), 1:4 Янко Вълканов (85)

Несебър - Царско село 2:1
1:0 Даниел Стоянов (3), 1:1 Светослав Диков (84), 2:1 Ерай Карадайъ (87)

19 март 2017 г. (неделя), 15:30 часа