Несебър излезе на върха в Източната "Б" група. В мач от 27-ия кръг селекцията на Георги Василев-Гочето победи с 2:0 като гост Миньор (Раднево) и събра 53 точки. Вторият Дунав е с 52, след като по-рано днес завърши 2:2 с Черноморец (Поморие). Третият Калиакра пък претърпя загуба с 2:4 в гостуването си на Черноморец (Балчик)

И двете попадения за Несебър в Раднево отбеляза Борислав Иванов, разписал се в 29-ата и 87-ата минути.

В Балчик местният Черноморец поведе с 2:0 на гостите от Каварна още до 34-ата минута, след като точни за домакините бяха Владимир Зафиров във 2-ата минута и Мартин Христов в 34-ата. Три минути след това Георги Станчев от състава на Калиакра получи червен картон и остави тима си с човек по-малко. До почивката обаче каварненци все пак намалиха резултата. В 45-ата минута точен бе Детелин Димитров, а в 56-ата Александър Събев направи 2:2 и върна надеждите на гостите, че може да измъкнат някоя точка от Балчик, въпреки че са с човек по-малко. Това обаче не се случи, тъй като на два пъти Георги Филипов наказа селекцията на Филип Филипов, разписвайки се в 62-ата и 90-ата минути, оформяйки крайното 4:2 за домакините.

В друг мач от кръга Спартак (Пловдив) стигна до убедителната победа с 4:0 като гост на Свиленград. Брестник пък стигна до трите точки в Добрич, надделявайки с 1:0 срещу Добруджа, като попадението вкара Петър Атанасов още във 2-ата минута. /БЛИЦ

ИЗТОЧНА "Б" ГРУПА - 27 КРЪГ

От 25 април (неделя)
ЧЕРНОМОРЕЦ (Поморие) - ДУНАВ 2:2
1:0 Яни Пехливанов (27), 1:1 Стефан Крачунов (53), 2:1 Георги Чакъров (62), 2:2 Ивайло Кирилов (69)

10.Панайот Волов (Шумен)   26    8   5  13   28:39   29
11.Миньор (Раднево)        25    8   4  13   32:42   28
12.Свиленград              25    9   1  15   30:43   28
13.Светкавица (Търговище)  25    7   6  12   24:30   27
14.Добруджа                25    7   6  12   24:35   27
15.Родопа (Смолян)         25    1   2  22    6:69    5