Пирин и Черноморец завършиха 1:1 в мач от 29-ия кръг на "А" група, игран на стадион "Христо Ботев" в Благоевград.

"Акулите" откриха резултата в 26-ата минута, когато Георги Андонов беше изведен зад защитата на домакините и с точен удар провря топката между краката на Атанас Аршинков - 0:1.
Изравнителното попадение падна в 40-ата минута. Опитният нападател Иван Цветков реализира директно от пряк свободен удар за 1:1.

През второто полувреме футболистите и на двата отбора значително намалиха оборотите и не падна ново попадение.

Равенството днес бе достатъчно за Пирин да си гарантира оставането в "А" група. Селекцията на Костадин Ангелов събра 27 точки, което е с 5 повече от първия тим под чертата Видима-Раковски. Черноморец е на 8-ата позиция с 37 точки. /БЛИЦ

ПИРИН - ЧЕРНОМОРЕЦ 1:1
0:1 Георги Андонов (26), 1:1 Иван Цветков (40)

Срещата по минути
11 - Първа възможност за Черноморец. След хубава контраатака Бранимир Костадинов беше изведен сам срещу вратаря на Пирин Атанас Аршинков, талантливият нападател стреля, стражът улови топката.
26 - topka.jpg ГОЛ! Черноморец повежда в Благоевград! Георги Андонов беше изпуснат от защитата на Пирин и след хубав удар изведе "акулите" напред в резултата.
39 - Удар на Цветомир Цонков, топката преминава над вратата на домакините.
40 - topka.jpg ГОЛ! Пирин изравнява - 1:1! Опитният нападател Иван Цветков се разписва след отлично изпълнение на пряк свободен удар от границата на наказателното поле.
45 - Край на първото полувреме.

47 - Пропуск за "акулите" още в началото на вторите 45 минути. Удар на Георги Андонов мина на сантиметри от гредата.
62 - Удар на Бранимир Костадинов с глава, топката преминава над вратата на Пирин.
66 - Пламен Крумов опита удар от далеч, топката мина над горната греда.
69 - smqna.jpg Втора смяна в Черноморец - Яни Пехливанов на мястото на Тодор Паланков, който напуска терена под аплодисментите на публиката, която радва няколко години, след което премина в бургаския клуб.
90 - Край на мача. Пирин и Черноморец завършиха 1:1.
pirin.JPG
ПИРИН: 1.Атанас Аршинков, 20.Александър Башлиев, 26.Юлиян Попев, 5.Димитър Коемджиев, 25.Димитър Наков, 8.Антон Костадинов, 14.Янко Сандански, 7.Руслан Иванов, 21.Антон Карачанаков, 24.Иван Цветков, 29.Димитър Илиев
Резерви: 22.Веселин Ганев, 30.Мирослав Ризов, 27.Радослав Митревски, 6.Димитър Воденичаров, 9.Веселин Стойков, 11.Венцислав Бенгюзов, 19.Калоян Стоянов
Треньор: Костадин Ангелов
4ernomorec.JPG
ЧЕРНОМОРЕЦ: 12.Стоян Петров, 18.Йохен Зайц, 2.Траян Дянков, 3.Венцислав Бонев, 6.Орлин Старокин, 16.Тодор Паланков, 22.Цветомир Цонков, 10.Костадин Дяков, 11.Пламен Крумов, 28.Бранимир Костадинов, 77.Георги Андонов
Резерви: 1.Ник Дашев, 15.Венелин Филипов, 17.Яни Пехливанов, 23.Костадин Велков, 8.Алберто Куадри, 9.Живко Петков, 20.Мишел Кручиани
Треньор: Георги Василев