Французинът Уилфред Нифлор се превърна в златната резерва и донесе победата на Литекс с 1:0 срещу Миньор в Перник. До 80-ата минута домакините удържаха геройски нулевото равенство в скучен мач.

Трите точки оставят "оранжевите" на четвъртото място, като имат мач по-малко от лидерите ЦСКА, Черноморец и Локо (Сф). Миньор запазва седмата си позиция с 10 точка от седем мача.

Първото интересно положение в мача бе едва в 31-ата минута, когато Ивайло Иванов спаси удар на Янев от фаул. Три минути по-късно отново Янев стреля, но топката се отби от гредата.

Второто полувреме започна с лек териториален натиск на Литекс, като “оранжевите” бяха отборът, който повече търсеше победата, докато съперникът им опитваше да не получи гол. В 61-ата минута Том стреля добре, но топката мина малко в страни от вратата.

В 80-ата минута юношата на гостите Георги Миланов проби отдясно и центрира към далечната греда. Самет Ашимов се препъна и остави Уилфред Нифлор на празна врата, като французинът само бутна топката в мрежата за 1:0.

До края на мача играчите на Миньор дадоха всичко от себе си, но не застрашиха сериозно вратаря на гостите Голубович./БЛИЦ

МИНЬОР (Пк) - ЛИТЕКС 0:1
0:1 Нифлор (80)

Миньор: Иванов, Божиков (80 - Руменов), Олегов, Трифонов, Цветков (46 - Д. Мутафов), Ат. Николов, Янкович, Господинов, Витанов, Ашимов, Иванович (60 - Пламен Крумов)

Литекс: Голубович, Барт, Венков, Янев (60 - Георги Миланов), Диего (54 - Том), Дока, Кишишев, Пл. Николов, Йеленкович, Бодуров, Саидходжа (68 - Нифлор)

Стадион: "Миньор"
Съдия: Станислав Тодоров
Жълти картони: Трифонов (М), Бодуров, Йеленкович (Л)

Миньор - Литекс по минути!

1 - Начало на мача
12 - Добър пас на Кишишев към Саидходжа, нападателят е в засада
15 - Кишишев шутира, Иванов без проблем лови
19 - Силен, но неточен изстрел на Горан Янкович
31 - Ивайло Иванов спаси шут от фаул на Янев
34 - Греда на Литекс. Христо Янев изпълни фаул, но топката се отби от рамката на вратата
39 - Груб фаул на Бодуров срещу Трифонов, защитникът получава жълт картон
45 - Край на първото полувреме

46 - Начало на второто полувреме
52 - Хубава атака на Литекс завършва с несериозен удар на Дока
61 - Том стреля от границата на наказателното поле, топката профуча на сантиметри от гредата
71 - Барт засече с глава центриране на Нифлор, но не уцели вратата
76 - Пропуск на Олегов, който от близо би в аут
80 - ГОООЛ! 1:0 за Литекс, точен е Нифлор.  Юношата Георги Миланов центрира, Самет Ашимов се спъна и оставси французина сам срещу вратаря Иванов. От лесна позиция, на празна врата, Нифлор само копна топката във вратата.