ИГРАЙ ГЕЙМ БЛИЦ 1 И СПЕЧЕЛИ НАГРАДИ ОТ СТОИЧКОВ - ТУК!

Монтана победи Янтра Габрово с 2:0 в мач от деветия кръг на Втора лига и увеличи на осем двубоя серията си без загуба.

Това бе първа среща между треньорите на двата тима – Николай Митов и Велислав Вуцов, от срещата в последния кръг на А Група през сезон 2012/13 между Левски и Славия, завършила при равенство 1:1 на стадион „Георги Аспарухов“ и с втора титла за Лудогорец.

Монтана бе близо до откриващо попадение още в първата минута на срещата, когато Ливан Обисса бе забравен в наказателното поле на Янтра и нанесе удар по диагонал към десния ъгъл, но Християн Василев бе застанал добре и изби.

В 20-ата минута Филип Ежике остана сам срещу Василев, но отново попадение в мрежата на габровци не падна.

Десет минути след това се откри най-чистото положение пред Янтра. Даниел Младенов се изправи очи в очи с Васил Симеонов, преодоля го и остана срещу трима защитници на Монтана, а един от тях се намеси със сетни сили и изчисти в корнер.

200 лв. Начален Бонус Спорт!

В 52-рата минута Стефан Каменов нанесе удар с глава, след като бе изпуснат от отбраната на Янтра, но топката премина встрани от вратата.

Три минути след това Монтана излезе напред в резултата. Димитър Буров центрира от корнер, а най-съобразителен в наказателното поле се оказа Владислав Цеков, който с глава прониза Християн Василев – 1:0.

В 82-рата минута домакините си решиха всичко. Иван-Йоанис Атанатос фаулира Владислав Цеков в наказателното поле и това доведе до дузпа. Зад топката застана капитанът Димитър Буров, който излъга Василев и оформи крайното 2:0.

Три минути след това Янтра имаше шанс да се върне в мача, след като Тони Иванов излезе на отлична позиция в наказателното поле, но ударът му бе неточен.

Монтана влезе в топ 3 с 18 точки, докато Янтра остава на пета позиция с 16.

РЕЗУЛТАТИТЕ И ГОЛМАЙСТОРИТЕ ВЪВ ВТОРА ЛИГА, 9 КРЪГ:

Черноморец (Балчик) - Спортист (Своге) 2:0
1:0 Нджомганг Фонкю (13), 2:0 Джонатан Нсонде (87)

Добруджа 1919 (Добрич) - Бдин (Видин) 1:0
1:0 Славчо Шоколаров (17)

Струмска слава - Черноморец (Бургас) 2:1
0:1 Петър Генчев (19), 1:1 Александър Аспарухов (35), 2:1 Александър Аспарухов (82)

Дунав (Русе) - Спартак 1918 (Варна) 0:1
0:1 Ахмед Ахмедов (80)

Лудогорец II (Разград) - Спартак (Плевен) 0:2
0:1 Христиан Петков (52), 0:2 Слав Петков (87)

Марица (Пловдив) - Марек 1915 (Дупница) 0:1

Септември (София) - Беласица (Петрич) 2:0

Литекс (Ловеч) - ЦСКА 1948 II 3:0

Монтана - Янтра (Габрово) 2:0

Изтеглете мобилното ни приложение БЛИЦ СПОРТ ОТТУК!