Днешната среща между Черно море и ЦСКА противопоставя най-успешните треньори на двата клуба за 21 век – Никола Спасов и Стойчо Младенов.

Спасов стана първият треньор, извел „моряците“ до участие в евротурнирите. Той стори това в два поредни сезона, а освен това класира тима на трето място в класирането през 2009 г. Предишният случай, когато Черно море спечели бронзовите медали е през 1953 г. Стойчо Младенов пък е в основата на две от последните три шампионски титли на ЦСКА.

Няколко много интересни тенденции има в сблъсъците между Спасов и Младенов, както на терена, така и на треньорската скамейка, пише „Меридиан Мач“. Първата им среща е на 12 май 1978 г. Това е най-успешният сезон в състезателната кариера на Никола Спасов. Той става шампион с Локомотив (София). Срещу Берое, където играе Стойчо Младенов, „железничарите“ печелят с 3:1, а бъдещият Екзекутор на Ливърпул е точен за старозагорци.

Интересното е, че в мачовете си срещу отборите, в които играе Никола Спасов, Стойчо Младенов има 8 гола. Настоящият треньор на Черно море има само едно попадение в тези срещи. Сблъсъците между Спасов и Младенов като наставници на отбори са само два. Те датират от сезон 2007/08. Воденият от Стойчо Младенов ЦСКА печели на 27 октомври 2007 г. с 1:0 в София, а на 20 април 2008 г. побеждава с 2:0 на „Тича“. Любопитното е, че това е последната победа на „червените“ като гост на Черно море.

Общо Никола Спасов и Стойчо Младенов имат 10 сблъсъка един срещу друг – 8 като футболисти и два като треньори. В тях настоящият треньор на Черно море има 3 победи, срещу 5 за Екзекутора на Ливърпул. Двамата нямат равен мач един срещу друг.

НИКОЛА СПАСОВ СРЕЩУ СТОЙЧО МЛАДЕНОВ В „А“ ГРУПА
КАТО ФУТБОЛИСТИ
12.03.1978 г., Локомотив (София) – Берое 3:1
(Спасов играе 78 минути, Младенов остава на терена цял мач и вкарва гол)

05.11.1978 г., Берое – Локомотив (София) 1:0
(Спасов влиза като резерва и играе 13 минути, а Младенов играе цял мач и вкарва гол)

09.05.1979 г., Локомотив (София) – Берое 2:0
(Спасов влиза като резерва и играе 25 минути, а Младенов е титуляри и е заменен в 84-ата минута)

02.10.1983 г., Черно море – ЦСКА 0:3
(Спасов и Младенов играят цял мач, като Стойчо вкарва два гола)

29.04.1984 г., ЦСКА – Черно море 3:0
(Спасов играе цял мач, Младенов вкарва два гола и дава асистенция)

11.05.1985 г., Черно море – ЦСКА 1:2
(Спасов и Младенов играят цял мач, Стойчо вкарва гол)

14.09.1985 г., ЦСКА – Черно море 4:2
(Спасов играе цял мач и вкарва гол, Младенов реализира последния гол за ЦСКА и дава асистенция за втория)

23.02.1986 г., Черно море – ЦСКА 1:0