Българският национален отбор по футбол записа поредна загуба в своя актив. Уелс надигра селекцията на Георги Дерменджиев и си тръгна от "Васил Левски" с три точки от двубоя за Лигата на нациите. Родните играчи не успяха да отправят нито един точен изстрел за целия двубой, а поражението е четвърто поред за тима ни. Тежката серия продължава и с друга негативна статистика - за последните 19 двубоя "трикольорите" имат едва една победа, докато загубите са 12.

Селекционерът Георги Дерменджиев заложи на седем от титулярите от мача с Унгария (1:3). Николай Михайлов се завърна на вратата на "трикольорите" с капитанската лента след почти година и половина отсъствие. В защита бяха Сисиньо, Георги Терзиев, Кристиян Димитров и Антон Недялков. Кристиян Малинов и Янис Карабельов започнаха опорни халфове, а Георги Йомов и Кирил Десподов по двете крила. Неделев застана зад Божидар Краев.

Селекционерът на гостите Райън Гигс не разчиташе на голямата звезда Гарет Бейл.

Winbet - истинската тръпка от победата! (18+)

Първото полувреме бе вяло и не предложи почти нищо интересно. Тайлър Робъртс отправи два удара към вратата на България, но те не затрудниха Михайлов. Селекцията на Дерменджиев пък не отправи нито един удар по посока на вратата на Уелс за цялото първо полувреме.

На почивката Дерменджиев замени Кристиян Малинов с Александър Цветков. Нашите започнаха по-добре второто полувреме и се активираха в атака. Десподов проби добре и центрира към Краев, но топката  мина над главата на централния ни нападател. Уелсците отвърнаха с удар от далечна дистанция.

Рави Матондо пропиля най-чистото положение за Уелс 15 минути преди края на срещата. Той получи страхотен пас отдясно и от няколко метра не успя да намери вратата.

В 84-ата минута Уелс поведе в резултата. Неко Уилямс проби по крилото и пусна топката по земя пред вратата ни, а Джонатан Уилямс я засече и прониза Михайлов.

До края националите не успяха да сътворят нищо, с което да избегнат загубата.

България е на последно място в групата с 1 точка, докато Уелс е лидер с 10 точки.

Нашата група в Лигата на нациите

България - Уелс 0:1
0:1 Джонатан Уилямс (84)

Срещата по минути:
1- Начало на мача
9- Тайлър Робъртс се озова на добра позиция след корнер, но за щастие ударът му мина над гредата
12- Робъртс отправи и първия точен удар към вратата на България, но Михайлов спаси
19- Уилсън стреля от пряк свободен удар, но топката премина над вратата на България
45- Край на първото полувреме
_______________________
46- Начало на второто полувреме
49- Сдърпване между играчите на двата тима. Хари Уилсън удари Сисиньо с лакет в главата и реферът му показа жълт картон. Секуди по-късно Даниел Джеймс извърши нов груб фаул и това доведе до искри между играчите на двата тима. съдията показа общо четири жълти картона
52- Мощен удар от пряк свободен удар от далечна дистанция, но Михайлов боксира
55- Десподов центрира от ляво, но топката премина малко над главата на Божидар Краев, който бе на метър от вратата
60- Рави Матондо нахлу по лявото крило, преодоля защитник и стреля, но топката премина покрай десния стълб
61- Янис Карабельов стреля от границата на наказателното поле, но топката премина встрани от вратата на Уелс
74- Рави Матондо получи страхотен пас отдясно и от няколко метра не успя да намери вратата
84- ГОЛ ЗА УЕЛС! Неко Уилямс проби по крилото и пусна топката по земя пред вратата ни, а Джонатан Уилямс я засече и прониза Михайлов!
90- 6 минути добавено време
90+6- Край на мача!

БЪЛГАРИЯ: 13. Николай Михайлов, 6. Сисиньо, 3. Георги Терзиев, 5. Кристиан Димитров, 14. Антон Недялков, 12. Янис Карабельов, 16. Кристиян Малинов (46-22. Александър Цветков), 17. Георги Йомов, 11. Кирил Десподов (83-9. Бирсент Карагарен), 8. Тодор Неделев, 10. Божидар Краев (75-19. Исмаил Иса)
Резерви: 1. Мартин Луков, 23. Пламен Илиев, 2. Цветомир Панов, 7. Филип Кръстев, 9. Бирсент Карагарен, 15. Васил Божиков, 19. Исмаил Иса, 20. Димитър Илиев, 21. Димитър Велковски, 22. Александър Цветков
Селекционер: Георги Дерменджиев

УЕЛС: 1. Уейн Хенеси (77-21. Адам Дейвис), 3. Неко Уилямс, 13. Крис Мефъм, 6. Джо Родън, 15. Итън Ампаду, 4. Бен Дейвис, 17. Рийс Норингтън-Дейвис, 19. Матю Смит (72-18. Дилън Левит), 7. Хари Уилсън (72-8. Джонатан Уилямс), 20. Даниел Джеймс(54-11. Раби Матондо), 9. Тайлър Робъртс
Резерви: 12. Дани Уорд, 21. Адам Дейвис, 2. Крис Гънтър, 5. Бен Кабанго, 8. Джонатан Уилямс, 10. Аарън Рамзи, 11. Раби Матондо, 14. Конър Робъртс, 16. Бренън Джонсън, 18. Дилън Левит, 22. Бен Уудбърн, 23. Уил Воулкс
Селекционер: Райън Гигс

Стадион: "Васил Левски", София
Съдия: Алияр Агаев (Азербайджан)