Женският национален отбор на България по футбол претърпя катастрофална загуба като гост на Норвегия с 0:11. Двубоят е от втората фаза на квалификациите за европейското първенство за жени. Нашите момичета остават последни в групата с 8 загуби от 8 мача и голова разлика 1:35.

Българските футболистки успяха да удържат едва 8 минути на натиска на Норвегия, след което допуснаха първия гол. До почивката резултатът бе 6:0 в полза на домакините с четири попадения на Херловсен и две на Милде.

През вторите 45 минути момичетата на Валентин Чакъров допуснаха още 5 гола. Херловсен вкара петото си попадение в мача, а по един добавиха Хансен, Педерсен и Кнудсен. В края на срещата Лидия Начева пък си отбеляза автогол.