Носителят на Купата на България Локомотив (Пловдив) се размина с нечуван резил при гостуването си на третодивизионния Загорец (Нова Загора) в 1/16-финал на турнира. "Смърфовете" победиха трудно с 4:3, стигайки до продължения с попадение от дузпа и автогол на Загорец.

Мачът не започна добре за домакините, които направиха две принудителни смени в първите 10 минути, но в 20-ата Загорец шокира Локо и поведе с 1:0 с гол на появилия се като резерва Пламен Иванов.

Само три минути по-късно пловдивчани изравниха след дузпа за игра с ръка, реализирана от Димитър Илиев (1:1). Десет минути, след като изостана в резултата, Локомотив поведе.  Централните защитници на Загорец Добромир Димитров и Явор Иванов не се разбраха и след рикошет в последния, топката влетя в мрежата на собствената им врата за 2:1 в Полза на гостите.

efbet - 1000 лв. Нов Онлайн Казино Бонус

Резултатът се запази до 87-ата минута, когато Николай Янков разтресе напречната греда със силен удар, а Пламен Иванов вкара втория си гол в мача отблизо за 2:2, с който прати мача в продължения.

Очакванията за драма в Нова Загора обаче не се оправдаха и Локомотив поведе с две попадения, дело на Парвиз Умарбаев в 99-ата за 3:2 и на Кенан Муслимович в 111-ата за 4:2.

Головото шоу обаче не свърши дотук и Пламен Иванов оформи хеттрика си за Загорец от дузпа в 114-ата минута.

ЗАГОРЕЦ - ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) 3:4
1:0 Пламен Иванов (20), 1:1 Димитър Илиев (23 дузпа), 1:2 Явор Иванов (30 автогол), 2:2 Пламен Иванов (87), 2:3 Парвиз Умарбаев (99), 2:4 Кенан Муслимович (111), 3:4 Пламен Иванов (114 дузпа)

Стартови състави:

ЗАГОРЕЦ: Евгени Караманов, Георги Георгиев, Денислав Атанасов, Димитър Видев, Добромир Димитров, Ивелин Иванов, Коста Янев, Иван Иванов, Милен Митев, Явор Иванов, Николай Янков;

ЛОКО (ПД): Илко Пиргов, Кристиан Гомис, Лукас Масоеро, Милош Петрович, Валентино Пулиезе, Петър Витанов, Момчил Цветанов, Филип Михалевич, Кристиан Илич, Димитър Илиев, Бирсент Карагарен