Ботев (Враца) разби като гост Верея с 6:1 в първия мач от 32-ия кръг на Първа лига и шести кръг в група „А“ на втората осмица в плейофите. Така тимът от Стара Загора записа нов антирекорд с 11 поредни загуби в рамките на един сезон. Преди това Септември (София) бе регистрирал десет поредни поражения в елита през настоящия сезон от 4-ия до 13-ия кръг включително.

Мирослав Будинов (7) откри резултата с глава, а Валери Домовчийски (20) удвои аванса на гостите с пета. Милан Вушорович (32) се разписа с диагонален удар, а последният гол за първата част реализира Будинов (34), който засече пас отдясно.

След почивката врачани намалиха оборотите и реализираха само още две попадения във вратата на домакините. Резервата Антон Огнянов (71) вкара с премерен шут от близка дистанция, а Симеон Мечев (79) с техничен удар вкара шестия гол във вратата на Верея. В самия край Станислав Маламов (88-дузпа) оформи крайния резултат.

С този успех Ботев (Враца) събра 45 точки и остава втори в групата, а Верея е на дъното с 6 точки.