Локомотив (Пловдив) разби с 5:1 третодивизионния Димитровград в последната си контрола преди старта на пролетния дял от първенството. Словенският нападател Яка Щромайер отбеляза две попадения, с което почти сигурно си подпечата оставането в редиците на “смърфовете”. Останалите голове за домакините реализираха Данчо Тодоров, Христо Златински и Бариентос. Почетното попадение за гостите вкара Петър Станев – Царицата. Над 1500 фенове на Локомотив направиха страхотно шоу по време на мача, който се състоя на стадион “Пловдив”. Двубоят се игра под непрестанен дъжд, като дори имаше съмнение, че може да бъде отложен. Преди началото на мача “черно-белите” представиха футболистите, с които ще гонят поставените си цели през пролетта.

Здравко Лазаров отправи първия удар към вратата на Димитровград в 11-ата минута, но топката излезе в аут. В 24-ата минута Данчо Тодоров центрира отдясно, пак Лазаров би, но защитник на гостите спря пътя на топката към вратата. Три минути след това Раймонди стреля, но топката профуча на сантиметри покрай вратата. В 32-ата минута треньорът на Локо (Пловдив) Неделчо Матушев направи смяна и извади нападателя Патрик Огунсото, а на негово място пусна Георгиев. Три минути след това гостите изненадващо поведоха в резултата. Капитанът Петър Станев - Царицата направи самостоятелна контраатака, преодоля технично двама футболисти на Локомотив и с удар в долния ляв ъгъл вкара за 1:0. В 43-ата минута “смърфовете” стигнаха до изравнително попадение. Здравко Лазаров центрира към Данчо Тодоров в наказателното поле, а той с красиво воле вкара за 1:1.

След почивката домакините вкараха четири гола, а имаха поне още толкова възможности да отбележат. В първите минути на полувремето Данчо Тодоров на два пъти можеше да реализира. В 60-ата минута Здравко Лазаров центрира в наказателното поле, Христо Златински с глава прати топката в мрежата за 2:1. В 63-ата минута Неделчо Матушев смени цялата стартова единадесеторка, а дебют записа Яка Щромайер. В 72-ата минута Бариентос стреля от пряк свободен удар, топката рикошира в стената, излъга вратаря и влезе в мрежата за 3:1. Две минути след това Узунов от състава на гостите нацели напречната греда зад Тодор Тодоров.

В 80-ата минута Щромаер отбеляза за 4:1. Словенецът бе изведен от Драги Коцев сам срещу вратаря и с удар под гредата вкара първия си гол с черно-бялата фланелка. Секунди преди последния съдийски сигнал Щромайер оформи крайното 5:1 след самостоятелен рейд. В 16-ия кръг на “А” група Локомотив (Пд) посреща Видима Раковски./БЛИЦ

Локо (Пд): 33.Лучини (54 – Т. Тодоров), 2.Родригес (63 - Крачунов), 55.Кавдански (63 - Марчев), 5.Ю. Бенжелюн (63 - Дойкич), 24.С. Бенжелюн (63 - Витанов), 16.Златински (63 - Сандански), 10.Сержиньо (63 - Бариентос), 7.Йордан Тодоров (63 - Шромаер), 77.Лазаров (63 - Коцев), 99.Раймонди (63 – Дюран), 88.Огунсото (32 - Георгиев)