ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Вижте как прогнозираха мача Теди Кацарова и Мая Савов в играта Ефбет Лига на Букмейкър БЛИЦ

Черно море спечели с 3:1 гостуването на Крумовград в Коматево и оглави класирането в Efbet Лига преди другите мачове от третия кръг. "Моряците" събраха 7 точки, а успехът им тази вечер дойде след голове в края на включителите се като резерви младоци Велислав Василев (на 22 г.) и Николай Златев (на 18 г.).

Преди това таранът Атанас Илиев даде преднина на гостите с точно изпълнена дузпа в 39-ата минута, а малко преди почивката Алекс Колев изравни за Крумовград, който поднесе сензацията на старта, побеждавайки с 3:1 шампиона Лудогорец.

200 лв. Начален Бонус Спорт от efbet!

Първата интересна ситуация беше пред вратата на варненци. Нападателят на домакините Александър Колев отправи удар от въздуха, но топката попадна право в ръцете на Иван Дюлгеров. В 21-ата минута Вячеслав Велев хвърли тъч в наказателното поле, където след разбъркване Алекс Колев отново застраши вратата на Черно море, стражът успя да избие с една ръка в корнер. Секунди след това Патрик Луан се сблъска с Дюлгеров, вратарят направи достатъчно, за да отклони топката и тя да кацне на напречната греда.

Три минути по-късно Велев отправи далечен удар, който обаче се спря в Серкан Юсеин, а след рикошет топката попадна в Ренан, който я прати в мрежата. Веднага обаче попадението бе отменено поради засада.

В 32-ата минута Алекс Колев пусна пас с пета към Патрик Луан, който стреля, но извън очертанията на вратата.

В 39-ата минута Матеус Машадо спечели дузпа за "моряците". Той бе съборен в наказателното поле от Ренан, а съдията Валентин Железов посочи бялата точка. Зад топката застана Атанас Илиев, който даде преднина на тима на Илиан Илиев - 0:1.

Отговорът на "сините" не закъсня. Малко преди края на първото полувреме Алекс Колев изравни. Димитър Тонев пусна извеждащ пас към централния нападател, който с левия крак матира Иван Дюлгеров - 1:1.

В 65-ата минута Черно море пропусна златна възможност да изравни. Мазир Сула стреля от дистанция, Янко Георгиев изби, след което защитниците на Крумовград не успяха да изнесат топката, а Матеус Машадо получи на перфектна позиция, но не можа да уцели вратата.

Секунди по-късно Виктор Попов върна към Дюлгеров, който изрита топката право в Серкан Юсеин и тя попадна в мрежата, но след преглед с ВАР голът бе отменен. Причината бе докосване в ръката на играча на домакините.

В 86-ата минута избраниците на Илиан Илиев отново излязоха напред в резултата. Исмаил Иса отне топката от Андрей Йорданов и подаде към Велислав Василев, който шутира и след коварен рикошет се стигна до гол - 1:2.

В петата минута на добавеното време друг от младоците в състава на Черно море - Николай Златев, също се разписа. Той получи подаване от Мазир Сула, надбяга защитата и реализира за крайното 3:1 за варненци.

В следващия кръг Черно море приема Етър, а Крумовград гостува на Берое.

Еfbet Лига - сезон 2023/2024

КРУМОВГРАД - ЧЕРНО МОРЕ 1:3
0:1 Атанас Илиев (39-дузпа), 1:1 Александър Колев (45), 1:2 Велислав Василев (86), 1:3 Николай Златев (90+5)

По-важното от мача по минути:
1 - Начало на срещата.
14 - Първият точен удар бе на Алекс Колев. Опитният нападател опита воле между двама от Черно море, а топката рикошира и се озова в ръцете на Иван Дюлгеров.
22  Греда! Футболист на Крумовград хвърли топката в наказателното поле на "моряците" от тъч. Топката тупна и внесе хаос в отбраната на гостите. До нея стигна Патрик Луан, който се сблъска с Иван Дюлгеров. Вратарят на Черно море направи достатъчно, за да отклони топката и тя да кацне на напречната греда.
25  Oтменен гол! Вячеслав Велев опита изстрел, който обаче се спря в съотборника му Серкан Юсеин, а след рикошет топката попадна в Ренан Карвальо, който я изпрати в мрежата на Черно море. Веднага обаче прозвуча сигнал на Валентин Железов, който посочи, че има засада. Положението бе преразгледано от ВАР, а засадата беше потвърдена.
37  Дузпа за гостите за фаул на Ренан Карвальо срещу Матеус Машадо. ВАР потвърди решението на Железов.
39  ГОЛ! Черно море поведе с точно изпълнение на Атанас Илиев.
45
 ГОЛ! Алекс Колев изравни за Крумовград - 1:1. Домакините организираха отлична атака, която бе завършена от опитния нападател, който получи извеждащо подаване от Димитър Тонев и с изстрел с левия крак матира Иван Дюлгеров.
45+4 - Край на първото полувреме.
-------------------
46 - Начало на второто полувреме.
67  Отменен гол! Виктор Попов върна към Дюлгеров, стражът изрита топката право в тялото на връхлитащия Серкан Юсеин, след което тя се озова в мрежата му. Радостта на Крумовград не продължи дълго, тъй като попадението бе отменено от ВАР заради игра с ръка на Юсеин.
86  ГОЛ! Черно море поведе с 2:1. Исмаил Иса отне топката от Андрей Йорданов на границата на наказателното поле, подаде на Велислав Василев, който стреля от точката за дузпата и след коварен рикошет в тялото на Джунейт Али тя се озова в долния ляв ъгъл на Янко Георгиев.
90 - Добавеното време е 4 минути.
90+5 ГОЛ! Николай Златев бележи за крайното 3:1 за Черно море след асистенция на Мазир Сула.
90+6 - Край на мача. Черно море победи Крумовград с 3:1.

КРУМОВГРАД:
 1.Янко Георгиев, 91.Вячеслав Велев (69  2.Джунейт Али), 5.Матей Шимич, 72.Раян Сенхаджи, 44.Божидар Кацаров (к) , 88.Ренан Карвальо (76  7.Бруно Гарсия), 17.Патрик Луан (69  8.Мартин Сораков), 23.Димитър Тонев (76  19.Андрей Йорданов), 10.Серкан Юсеин (87  18.Клайдер Машедо), 11.Александър Георгиев, 9.Александър Колев
Резерви: 21.Благой Макенджиев, 2.Джунейт Али, 3.Калоян Пехливанов, 7.Бруно Гарсия, 8.Мартин Сораков, 18.Клайдер Машедо, 19.Андрей Йорданов, 20.Джунейт Яшар, 30.Жак Пехливанов
Треньор: Неманя Миланович

Черно море
ЧЕРНО МОРЕ: 25.Иван Дюлгеров , 6.Виктор Попов, 27.Даниел Димов (к) (46  28.Влатко Дробаров), 3.Живко Атанасов, 19.Александър Василев (77  2.Цветомир Панов), 71.Васил Панайотов, 5.Пабло Гарсия, 8.Мазир Сула, 7.Матеус Машадо (77  86.Исмаил Иса), 9.Атанас Илиев  (60  10.Велислав Василев ), 11.Алекс Фернандес (88  39.Николай Златев )
Резерви: 84.Християн Славков, 2.Цветомир Панов, 4.Росен Стефанов, 10.Велислав Василев, 23.Едгар Пачеко, 28.Влатко Дробаров, 35.Арлинд Дакай, 39.Николай Златев, 86.Исмаил Иса
Треньор: Илиан Илиев

Коматево, Спортен комплекс "Никола Щерев - Старика"
Съдия: Валентин Железов

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР

Изтеглете мобилното ни приложение БЛИЦ СПОРТ ОТТУК!