Втора лига има нов лидер, след като изиграха първите мачове от 18 кръг. Това стана факт, след като Етър се възползва от домакинската издънка на Миньор (Перник) и оглави класирането.

„Болярите“ се наложиха с 2:1 като домакин на Литекс. Ловре Кнежевич откри за „виолетовите“ в 63-та минута, но три минути по-късно Пламен Николов изравни за ловчанлии.

В третата минута на добавеното време Кольо Станев донесе победата на Етър. С този успех тимът от Велико Търново събра актив от 37 точки и излезе първи в класирането.

Досегашният лидер Миньор (Перник) направи домакинско нулево равенство с Добруджа и вече е на втора позиция, изоставайки на една точка зад Етър.

Спартак (Варна) излезе на трето място, с равен актив с Миньор, след като се наложи с 3:0 при гостуването си на Спортист (Своге). Хебър загуби гостуването си на Марек с 0:2 и е на четвърта позиция с 34 т.