Лудогорец II, съставен само от таланти от местната школа, постигна знаменит обрат над главния претендент за влизане в елита Пирин в мач от 5 кръг на Втора лига.

Тимът на Тодор Живондов изоставаше с 0:2, но стигна до успеха 3:2 над суперселекцията на „орлетата“. Титуляри за благоевградчани бяха Николай Бодуров, Станислав Манолев и Преслав Йорданов, а като резерва се появи Антон Карачанаков.

Пирин поведе в началото на мача. В рамките на 8 минути резултатът стана 0:2 след попадения на Преслав Йорданов и Джон. След това обаче превъзходството на терена беше за играчите на Лудогорец.

Капитанът Иван Йорданов върна едно попадение за домакините в 25-ата минута. В 59-ата Димитър Митков изравни. Владислав Найденов донесе успеха на втория тим на Лудогорец пет минути преди края.

Поражението остави Пирин на пет точки зад лидера Локомотив (София), който има мач по-малко. Предвид сериозните амбиции и слабите резултати от началото на сезона няма да е изключено да се стигне до освобождаването на треньора Уорън Фийни.

„Орлетата“ са четвърти в класирането на Втора лига със 7 точки от пет изиграни мача. Локо (София) е лидер с 12, а втора позиция заема Лудогорец II с 9, колкото има и третият Миньор (Перник).

ЛУДОГОРЕЦ II – ПИРИН 3:2
0:1 Пр. Йорданов (6), 0:2 Джон (14), 1:2 Ив. Йорданов (27), 2:2 Митков (59), 3:2 Найденов (85)

ЛУДОГОРЕЦ II: Русанов, Костадинов, Кельовулев, Дост, Генчев, Димитров, Йорданов, Илиев, Петров, Чукалов, Митков (Шоко, Вълчев, Караангелов, Найденов)

ПИРИН: Петров, Бастунов, Бодуров, Николов, Исуф, Кобалви, Хендерсън, Станоев, Пр. Йорданов, Георгиев, Манолев (Карачанаков, Оукли, Алексиев)