ЦСКА продължава да се представя трагично в контролите по време на подготвителния лагер в Австрия. “Червените” записаха четвърта поредна загуба, след като и унгарският Фехервар ги би с 2:0. Головете за завършилия на шесто място в елита на Унгария тим вкараха Алвеш и Вуич. Дебют за “армейците” направиха последното ново попълнение Орлин Орлинов, както и дошлият на проби преди няколко дни нападател Марко Вуич.

Срещата започна зле за ЦСКА, като съперникът започна да натиска от самото начало. Само добрите изяви на вратаря Иван Караджов и грешките на нападателите лишиха унгарците от гол. Те стигнаха до попадение в 18-ата минута, когато Атила прехвърли няколко играчи на ЦСКА и намери Алвеш, който от близо вкара за 0:1. Десет по-късно голмайсторът изработи втори гол, като намери Вуйович, който мушна топката покрай младия сраж. До края на полувремето “армейците” опитаха да се върнат в мача, но постепенните им атаки с много подавания бяха обречени на неуспех.

През второто полувреме българският тим вдигна оборотите, но и играчите на Фехервар намалиха темпото, доволни от развитието на мача. В игра се появиха Вуич и Орлинов, които се отчетоха с добри изпълнения. В 50-ата минута унгарците стигнаха до опасно положение, но Елек не уцели рамката на вратата. В 60-ата те удариха и греда чрез Пиер.

Последните 30 минути изминаха изцяло под диктовката на ЦСКА, но гол не падна. На няколко пъти Орлинов центрира добре, но си личеше липсата на синхрон между отделните линии. В 77-ата минута бе най-добрата атака за българите, като Мороз намери добре Тимонов, който би в ръцете на вратаря.

Следващата  контрола на ЦСКА е във вторник срещу румънския гранд Стяуа./БЛИЦ

ЦСКА - Фехервар 0:2
0:1 Алвеш (16), 0:2 Вуйович (28)

ЦСКА:
Иван Караджов, Павел Ковачев, Мартин Камано,Йордан Тодоров, Давид Да Силва, Иван Стоянов, Ели Маркес, Викторс Морозс, Хосе Арибас, Кристиан Сан Еметерио, Дормушали Саидходжа
Резерви: Ивайло Петров, Здравко Чавдаров, Костадин Стоянов, Йордан Минев, Светослав Петров, Коста Янев, Атанас Зехиров, Тодор Тимонов, Орлин Орлинов, Марко Вуйич, Руи Мигел и Спас Делев

Фехервар: Шебьок, Хорват, Липтак, Полонкай, Елек, Шваркаш, Наги, Адам, Вуйович, Пал Лазар, Алвеш
Резерви: Филипович, Андич, Милованович, Систър, Денес, Илеш, Д. Золт, Парлидич, Пиер, Янош, Радович, Кочиш

14 - Първи шанс за ЦСКА, Саидходжа стреля неточно
16 - ГОООЛ! 0:1. Атила прехвърли няколко играча на ЦСКА и намери Алвеш, който от близо вкара за 0:1
20 -
Мороз изведе добре Саидходжа, но нападаелят не нанесе точен удар
28 - ГОООЛ! 0:2. Голмайсторът Алвеш се отчете и с асистенция, като намери Вуйович, който мушна топката покрай Караджов
33 -
продължителна атака за ЦСКА, играчите на два пъти центрират в наказателното поле на унгарците, но в крайна сметка не стигат до голово положение
37 - Иван Стоянов центрира в наказателното поле на Фехервар, но нищо опасно
44 - корнер за ЦСКА, но след центрирането на Данчо Тодоров вратарят на Фехервар избива
45 - край на първото полувреме
--------------------------------------------------------
46 -
начало на второто полувреме
46 - пет смени в състава на ЦСКА. В игра влизат Чавдаров, Вуич, Тимонов, Зехиров и Орлин Орлинов
49 - нова много опасна атака на Фехервар след грешка в защитата на ЦСКА, Наги бе изведен сам в наказателното поле, но стреля неточно
50 - страхотен удар на Акош Елек, но топката отново не попада в очертанията на вратата, пазена от Здравко Чавдаров
55 - свободен удар за унгарците, Липтак стреля, но този път Здравко Чавдаров лови сигурно
60 - ГРЕДА за Фехервар, Пиер излиза на стрелкова позиция, но праща топката точно в гредата вратата пазена от Здравко Чавдаров
63 - поредна грешка на Павел Ковачев, играч на унгарците влиза в наказателното поле, но Маркес успява да избие
71 - Орлинов ценрира от фаул, но топклата мина над вратата
77 - Хубава атака за ЦСКА започна Мороз. Халфът немери Тодор Тимонов, който обаче стреля в ръцете на вратаря