Националният отбор на България по футбол за жени до 17 години записа нова срамна загуба в европейските квалификации. След като преди дни Швейцария ни заби 11 парчета, днес на ред бе Белгия. Този път съперниците бяха милостиви и вкараха “само” девет гола, естествено срещу нито един от страна на нашите момичета. Така след 2 двубоя момичетата на Станислава Цекова са на последно място в група 1 с 0 точки и голова разлика 0:20. Мачовете се играят в Молдова, а в след 3 дни България среща именно домакините, които паднаха от Белгия с 0:8 в първия си двубой.

Илиано откри резултата в 8-ата минута, а в 25-ата Аертсен направи 2:0. В продължението на първата част Раекелбум вкара третия гол. Двубоите се играят в две полувремена по 40 минути.

Истинската голеада се разигра след почивката. Ван Винсберге, Раекелбум и Кьониг направиха резултата 6:0, а до края на мача се разписаха още Де Кажни, Максимус и отново Кьониг.

Съставът на България: 1.Иванка ДИМИТРОВА, 2.Нина ГЕОРГИЕВА, 3.Грета ДАМЯНОВА, 4.Виктория МИТОВА, 6.Калина ГЕОРГИЕВА, 7.Жасмина АТАНАСОВА, 16.Кристин КАЧУЛСКА, 8.Звезделина ГЕОРГИЕВА, 11.Лора ДИМИТРОВА, 9.Илияна БАНДЕВА, 10.Стефка ПЕТКОВА
През второто полувреме в игра се появиха: Стефани ПЕТКОВА и Илияна ПЕТРОВА.

Още по-стряскащо изглежда статистиката на двубоя. Отборът на Белгия е отправил общо 41 удара, от които 22 са били в очертанията на вратата. България няма нито един удар по посока на вратата на съперника си!