Спартак (Варна) спечели трудно с 3:2 гостуването на втория отбор на ЦСКА 1948 и оглави класирането във Втора лига. Двубоят трябваше да се играе в неделя, но заради лошите метеорологични условия в София, беше отложен за днес.

Победата на "соколите" на стадиона в комплекс "Царско село" дойде в 90-ата минута, когато точен беше Янчо Андреев.

В 20-ата съотборникът му Виктор Митев даде преднина на Спартак - 0:1, а в края на първото полувреме юношата на Черно море Валентин Йосков изравни за ЦСКА 1948 II - 1:1.

В 62-ата минута Иван Колев покачи на 1:2, a за "червените" Стоян Стоичков изравни в 82-ата, за да се стигне до 90-aта, когато Янчо Андреев донесе ценните три точки на Спартак, воден от треньора Васил Петров.

"Соколите" излязоха на върха с 49 точки, следвани от Хебър и Етър, които имат по 48. Вторият отбор на ЦСКА 1948 е на 18-ата позиция с 19 точки.

ВТОРА ЛИГА - 24 КРЪГ

От 25 февруари (петък)
Марица - Септември (Сф) 1:1
0:1 Красиан Колев (47), 1:1 Валери Домовчийски (87-дузпа)

От 26 февраури (събота)
Янтра (Габрово) - Етър 1:1
1:0 Тони Иванов (58), 1:1 Апостолов (70)

Литекс - Струмска слава (Радомир) 0:1
0:1 Антон Тунгаров (25)

Септември (Симитли) - Созопол 2:1
1:0 Л. Граминов (20), 2:0 Н. Чибот (24), 2:1 Я. Николов (75)

Левски (Лом) - Монтана 1:1
0:1 Мехмед Уамри (19), 1:1 Георги Иванов (60)

От 27 февруари (неделя)
Хебър (Пазарджик) - Ботев II (Пловдив) 3:0
1:0 Евгени Игнатов (25), 2:0 Емануил Манев (38), 3:0 Евгени Игнатов (90+1)

Лудогорец II - Спортист (Своге) 1:0
1:0 Цветослав Петров (22)

От днес (28 февруари):
ЦСКА 1948 II - Спартак (Варна) 2:3
0:1 Виктор Митев (20), 1:1 Валентин Йосков (43), 1:2 Иван Колев (62), 2:2 Стоян Стоичков (82), 2:3 Янчо Андреев (90)