Локомотив (София) победи Сливен с 2:0 в мач от 22-ия кръг на “А” група. След успеха “железничарите” се доближиха на точка от лидера Литекс, който приема Миньор в понеделник.

Двубоят в квартал “Надежда” бе ръководен от кипърска съдийска тройка. Именно главният рефер даде дузпа в 80-ата минута, която Мартин Камбуров превърна в гол за 1:0. В добавеното време на двубоя нападателят реализира второто си попадение за крайното 2:0.

През първото полувреме и двата отбора не създадоха опасни положения. Гостите от Сливен се държаха равностойно на претендента за титлата. В 21-ата минута Асамоа нацели гредата след неразбирателство в защитата на гостите. В 43-ата минута домакините организираха хубава атака, Камбуров пое от центъра, подаде на Генков, а той продължи надясно в наказателното поле към Асамоа. Ганайският нападател би, но вратарят Тодор Тодоров излезе и пресече, след което топката отскочи, но Киков притича и изчисти.

През втората част домакините продължиха да изпитват трудности пред противниковата врата. “Железничарите” обаче създадоха доста повече положения, които пропускаха с лека ръка. В 70-ата минута Камбуров получи от Генков в наказателното поле, поигра си с топката на 21, като не позволи да падне няколко секунди, след това стреля, но Тодор Тодоров изби.

В 79-ата минута Мартин Ковачев фаулира Данаил Митев в наказателното поле и кипърският рефер даде дузпа за Локо (София). Мартин Камбуров застана зад топката и вкара за 1:0. В 88-ата минута Цветан Генков изпусна от чисто положение, след като сам срещу вратаря Тодоров би в него. В третата минута от добавеното време Камбуров получи вляво в наказателното поле и с премерен удар оформи крайното 2:0./БЛИЦ

Двубоят по минути с БЛИЦ
1 - начало на мача
5 -
гостите от Сливен създават първото по-сериозно положение. Александър Тонев стреля отдалеч, но Левашки се разтегна максимално и изби в корнер
19 - опасност в наказателното поле на Локомотив, след центриране пред вратарското поле, топката стигна до Деян Христов, но той с глава не успя да насочи топката към вратата
21 - ГРЕДА след удар на Дерек Асамоа (Локо Сф). След разбъркване в наказателното поле на Сливен, защитниците не изчистиха топката, Асамоа я отне, би, но топката кацна на горната греда
24 - силен, но много неточен удар на Дерек Асамоа
28 - жълт картон за Филип Филипов (Сливен)
31 - добър пас на Шпишич към Цветан Генков, но бранител на Сливен чисти
33 - Деян Христов стреля от границата на наказателното поле, Левашки не бе съсредоточен, но все пак имаше късмет и топката излезе в аут
43 - много хубава атака на Локо (Сф), Камбуров пое от центъра, подаде на Генков, който изведе Асамоа вдясно в наказателното поле, вратарят Тодор Тодоров не се намеси добре, след като бе излязъл леко напред, Асамоа пак стреля, но този път притичал защитник изчисти
45 - край на първото полувреме
-------------------------------------------------------------
46 - начало на второто полувреме
50 -
жълт картон за Димо Атанасов (Локо София)
58 - опит за задна ножица на Камбуров след центриране отдясно, но се получи лек удар и топката излезе в аут
67 - Две последователни възможности за домакините. Удар на Асамоа бе блокиран от бранител на Сливен. Веднага след това последва центриране към Камбуров, но Тодоров със сетни усилия успя да отклони топката
70 - страхотен пропуск на Мартин Камбуров. Нападателят получи от Генков в наказателното поле, надигра бранител на Сливен и стреля силно, но Тодоров изби в корнер
79 - ДУЗПА за Локо (Сф) за нарушение на Ковачев срещу Данаил Митев в наказателното поле
80 - ГООЛ за Локо (Сф), голмайстор Мартин Камбуров точен от дузпа
88 - пропуск на Цветан Генков,
който от границата на вратарското поле стреля право в тялото на Тодор Тодоров, вместо да прати топката покрай стража на Сливен
90 - 4 минути добавено време