ЦСКА направи поредна издънка, след като днес завърши 1:1 с Пирин в Кюстендил. Двубоят от междинния 20 кръг се игра на стадион “Осогово” заради наказанието на “червените” с 3 мача лишаване от домакинство. Двубоят протече много драматично. Пирин поведе на ЦСКА с 1:0 след изключително спорен гол. В 50-ата минута Зоран Златковски вкара след воле, топката тупна около голлинията, но не е ясно дали я премина. Страничният съдия Йосиф Ронков даде сигнал на главния Георги Йорданов, който след няколко секунди посочи центъра. Дормушали Саидходжа изравни в 81-ата минута.

ЦСКА изигра поредния си слаб мач през пролетта. През първото полувреме възпитаниците на Йоан Андоне нямаха идея, повече разчитаха на изсипвания и центрирания и не създаваха чисти положения. В 5-ата минута Румен Трифонов центрира отляво остро по земята, но Спас Делев се размина на границата на малкото наказателно поле. В 10-ата минута Руи Мигел и Минев стреляха последователно, но топката така и не стигна до вратата на Благой Макенджиев. В 36-ата минута Руи Мигел засече центриране на Румен Трифонов отляво, но Макенджиев в последния момент се хвърли и изби в корнер. Пет минути след това отново Руи Мигел имаше шанс, но след удара му с глава, топката мина покрай голлинията и излезе в аут.

В 50-ата минута дойде и най-спорният момент в мача. Зоран Златковски засече центриране отдясно, стреля от воле в наказателното поле на ЦСКА, топката срещна тялото на бранител на “червените”, удари се в горната и лявата греда на вратата, тупна около голлинията, но не влезе във вратата. Страничният съдия Йосиф Ронков даде сигнал на главния Георги Йорданов за попадение и след няколко секунди реферът посочи центъра.

След попадението футболистите на ЦСКА отново не направиха кой знае какво, за да променят действията си на терена. Играчите на Пирин дори създадоха по-чистите положения и само намесите на Здравко Чавдаров спасиха “червените” от ново попадение. В 63-ата минута Даниел Младенов остана сам срещу стража на ЦСКА, но той с крак предотврати почти сигурен гол. Към 73-ата минута Чавдаров се контузи и поиска смяна, но около пет минути никой от резервната скамейка на столичани не предприемаше вратарската рокада. През това време Драги Коцев остана сам срещу Чавдаров, но стражът и този път спаси, като с тяло се хвърли и попречи на топката да влезе за втори път във вратата му.

Все пак в 74-ата минута Чавдаров отстъпи мястото си на Иван Караджов. В 81-ата минута влезлият като резерва в състава на ЦСКА Дормушали Саидходжа изравни. Муши получи пас отдясно огт Йордан Минев, овладя, финтира съперник от Пирин и по земя прати топката във вратата на благоевградчани. До края на двубоя “червените” се опитаха с хаотичен натиск да спечелят трите точки, но Маркиньос и Минев вбесиха с отиграванията си. И двамата пробваха далечни шутове, е Минев на два пъти от пряк свободен удар подари топката на вратаря на Пирин./БЛИЦ