Новакът във Втора лига Фратрия започна с 1:1 у дома срещу Добруджа в дебюта си в професионалния футбол.

В курортен комплекс Албена домакините поведоха в резултата в 46-ата минута с гол на бившия футболист на Добруджа – Денислав Ангелов. Гостите обаче изравниха в 71-ата минута, когато точен бе Румен Руменов.

В друг мач от първия кръг изпадналият от елита Пирин Благоевград спечели с 1:0 при визитата си на Спортист Своге след попадение на Валентин Йосков още в 3-ата минута от срещата.

В другите два мача на старта във Втора лига по същото време Несебър надви ЦСКА 1948 II с 2:1, а Спартак Плевен отстъпи с 2:5 на гостуващия Дунав Русе.

РЕЗУЛТАТИТЕ И ГОЛМАЙСТОРИТЕ ОТ СЪБОТНИТЕ МАЧОВЕ В ПЪРВИЯ КРЪГ НА ВТОРА ЛИГА:

Спортист Своге - Пирин Благоевград 0:1
0:1 Валентин Йосков (2)

Фратрия - Добруджа 1:1
1:0 Емил Янчев (50), 1:1 Румен Руменов (70)

Спартак Плевен - Дунав Русе 2:5
1:0 Преслав Георгиев (4), 1:1 Ндуалу Пахама (8), 1:2 Джан Хасан (18), 1:3 Ндуалу Пахама (36), 1:4 Камен Хаджиев (45+1), 1:5 Джонатан Нсонде (45+3), 2:5 Преслав Георгиев (66)

Несебър - ЦСКА 1948 II 2:1
1:0 Валентин Сливов (28), 1:1 Ивайло Марков (72), 2:1 Виктор Янев (74)

Монтана - Марек 0:0