Новакът в “А” група Спортист (Св) би евроучастника Черно море с 2:1 на своя стадион. Попаденията за “шоколадите” бяха дело на Петър Шопов и Мирослав Антонов, а за “моряците” се разписа Мирослав Манолов.

Това е втората победа на Спортист в “А” група, като те биха Локо (Пд) със същия резултат. Черно море пък все още няма успех като гост този сезон и от седем изиграни мача е с баланс 3 победи, 3 загуби и 1 равенство.

Срещата започна с по-активна игра на гостите от Варна. Алекс стреля два пъти, но не затрудни Симеонов. В 29-ата минута Даниел Георгиев би опасно с глава, но в аут.

В 38-ата минута домакините откриха. Антонов се пребори за висока топка и намери Виктор Дениран. Нигериецът стреля, топката рикошира и Шопов я довкара за 1:0. Веднага след гола Стойчо Младенов пропусна на удвои.

Второто полувреме започна с нов гол на Спортист в 52-ата минута. Мирослав Антонов бе оставен непокрит в наказателното поле и с левия крак прати топката във вратата от няколко метра за 2:0.

До края на мача “моряците” опитаха да обърнат резултата, но стигнаха само до един гол, дело на Манолов. Таранът се възползва от грешка на вратаря и с глава намали на 2:1 в 68-ата минута./БЛИЦ

СПОРТИСТ (Св) – ЧЕРНО МОРЕ 2:1
1:0 Шопов (38), 2:0 Антонов (52), 2:1 Манолов (68)

Спортист: 12.Димитър Симеонов, 2.Данаил Бачков, 6.Лъчезар Младенов, 3.Диан Дончев, 13.Стоян Тодоров, 30.Георги Коруджиев, 32.Стойчо Младенов, 11.Николай Маринов (72 - Иво Димитров), 15.Дениран, 90.Петър Шопов (83 - Мартин Димов), 9.Мирослав Антонов

Черно море: 26.Илко Пиргов, 28.Ели Маркес (56 - Лазаров), 4.Радослав Бачев, 84.Колибали (46 - Танко Дяков), 15.Александър Александров, 8.Атанас Борносузов (46 - Станислав Стоянов), 21.Георги Илиев, 23.Даниел Георгиев, 10.Алекс, 22.Милен Петков, 31.Мирослав Манолов

Градски стадион в Своге
Съдия: Николай Йорданов
Жълти картони: Тодоров, Коруджуев, Шопов (С), Ал. Алексансдров (Ч)

35 - Опасен удар на Мирослав Антонов
38 - ГОООЛ! 1:0 за Спортист след гол на Петър Шопов. Антонов се пребори за висока топка и намери Виктор Дениран. Нигериецът стреля, топката рикошира и Шопов я довкара
39 -
пропуск на Стойчо Младенов от добра позиция
42 - Даниел Георгиев пропусна да изравни след удар с глава
45 - край на първото полувреме

46 - начало на второто полувреме
52 - ГОООЛ! 2:0 за Спортист, след гол на Мирослав Антонов. Нападателят бе оставен непокрит в наказателното поле и с левия крак прати топката във вратата от няколко метра
68 - ГОООЛ! 2:1, Черно море намалява чрез Манолов, който се възползва от грешка на вратаря и с глава намали