ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ  БУКМЕЙКЪР  ТУК!

Левски победи Шахтьор Донецк U19 с 2:1 в седма контрола от зимния подготвителен лагер в Турция. Така "сините" вече имат три успеха (два поредни) и четири загуби.

Левски започна по-силно срещата и имаше две възможности в първите десет минути, дело на Стивън Гаоте.

Интересен момент около мача бе това, че бе ръководен от същата съдийска тройка, която свири и при победата на ЦСКА над Бохемианс (2:1) по-рано днес.

200 лв. Начален Бонус Спорт от efbet!

Българският тим поведе в 21-ата минута след гол от дузпа на новото попълнение Фабио Лима за фаул срещу самия него в наказателното поле (1:0) - първи за него след трансфера в Левски.

След половин час игра Йехор Князаев бе изведен сам срещу Иван Андонов и прати топката в мрежата му, но попадението не бе зачетено заради засада.

Минути след почивката Левски направи принудителна смяна. Стивън Гаоте напусне терена след сблъсък с играч на украинците и на негово място в игра влезе Асими Фадига.

Шахтьор достигна до опасност 5 минути след началото на второто полувреме, но ударът с глава на Дамченко премина над напречната греда.

След малко повече от час игра Левски удвои преднината си. Марин Петков проби отляво и центрира към Хоакин Фернандес, който засече прекрасно топката и я прати в мрежата за 2:0, отбелязвайки дебютния си гол за "сините".

Шахтьор можеше да намали резултата в 70-ата минута, но ударът на Иван Лосенко бе отбит от Андонов.

Две минути преди края Антон Дрозд върна един гол за украинците (2:1), а секунди след това Левски удари греда след удар на Лима.

ЛЕВСКИ - ШАХТЬОР U19 2:1
1:0 Фабио Лима (21' дузпа), 2:0 Хоакин Фернандес (62'), 2:1 Антон Дрозд (88')

Левски София II (Bul)ЛЕВСКИ: 99. Иван Андонов - 77. Дейвид Михалев, 50. Кристиан Димитров, 4. Виктор Любенов, 15. Александър Божилов - 20. Асен Чандъров (46' - 24. Хоакин Фернандес), 11. Джавад Ел Джемили, 14. Илиян Стефанов (К) -  7. Фабио Лима, 31. Стивън Жерард Гаоте, 21. Кристиян Йовов
Резерви1. Пламен Андреев, 13. Николай Михайлов – 5. Килиан ван дер Каап, 6. Цунами, 8. Карлос Охене, 9. Рикардиньо, 10. Асен Митков, 16. Преслав Бачев, 17. Уелтон, 19. Билал Бари, 22. Патрик-Габриел Галчев, 33. Хосе Кордоба, 88. Марин Петков, 97. Асими Фадига

Следете с БЛИЦ: Зимна подготовка 2024