Опитай късмета си с БЛИЦ ГЕЙM 2!

“Ботев” (Пловдив) победи с 2:0 Видима-Раковски в контрола, която се игра на стадион “Георги Бенковски” в Тетевен. Това беше дебют за новия треньор на “канарчетата” Ферарио Спасов, който изведе чисто нов отбор след мащабната лятна селекция. Головете за завърналия се в елита славен тим реализираха Мариян Огнянов и Петър Атанасов. Следващата контрола на “Ботев” е на 11 юли срещу Банско от 18,30 часа във Велинград.

Ферарио Спасов заложи на много от новите в стартовия състав. В защита започнаха бразилецът Диего Фераресо, Стефан Станчев от “Левски”. Пред тях игра Рубен Паласуелос и Иван Цветков, който също беше привлечен от “сините”. През второто полувреме в игра се появиха всички резерви, сред които още дебютанти. На терена влязоха вратарят Ернестас Шеткус, Лазар Марин, както и бившият нападател на ЦСКА Станислав Костов.

Още в първите минути "жълто-черните" имаха тотален превес над противника. За три минути отборът създаде три положения за гол, но на два пъти гредата спаси стража на Видима Николай Митев. Първо Петър Атанасов нацели левия страничен стълб след двойно подаване с Иван Цветков, а малко по-късно Тодор Неделев също нямаше шанс.

След почивката пловдивчани продължиха да редуват атака след атака пред вратата на севлиевци. В 55-ата минута след центриране от ъглов удар топката попадна в краката на Мариян Огнянов, който овладя на гърди и с удар от въздуха опъна мрежата на Митев - 1:0. Малко след това Огнянов и Иван Цветков отстъпиха местата си на Станислав Костов и Лазар Марин. В 76-ата минута Лазар Марин се включи чудесно по левия фланг, направи двойно подаване с Диего Фераресо и изведе Петър Атанасов, който оформи крайното 2:0.

“Ботев” (Пловдив) – Видима-Раковски 2:0
1:0 Мариян Огнянов (55), 2:0 Петър Атанасов (76)