Новият “италиански” Ботев би Родопа в контрола с разгромното 6:0. В 15-ата минута на мача Морини откри. Втория гол вкара Алберто Ребека в 25-ата минута, който впечатли с добри отигравания по дясното крило. Само две минути по-късно Морини удари греда.

Най-големият пропуск обаче бе в 37-ата минута. Тогава Емил М'бамба, който дебютира в мач за "канарчетата", изпусна дузпа. Нападателят, от когото се очаква много, сам изработи наказателният удар, но след това изстрелът му, въпреки че бе насочен добре, бе слаб и вратаря на Родопа го спаси.

През второто полувреме Пичионе направи множество смени, а Родопа тотално свали гарда. Два гола заби Васил Кочев, Ерик Кабу се отчете с един, а крайният резултат бе оформен от Луиш.

Ботев: Венцислав Велинов, Чиро Сириняно, Чудомир Григоров, Густав Бахокен, Димитър Витанов, Ален Карлет, Емануеле Морини, Алфредо Мапока, Алберто Ребека, Иван Караманов, Емил М'бамба.