Победа с 5:0 бе първият резултат, постигнат от новия Етър Велико Търново. В Шемшево възпитаниците на Сашо Ангелов срещнаха местния Алекс ОК, който е нов член на „А” областната група, и се наложиха убедително. И в двата състава личаха добре познати имена от региона, голяма част от които преминали през „виолетовата” школа.

За етърци най-опитните играчи на терена бяха Илко Трифонов, Мариян Иванов, Светослав Караиванов и Венци Димитров, докато Росен Ванков не влезе в игра. Сред домакините пък личаха Пламен Костадинов, Стойчо Иванов, Петър Андреев, Пламен Панайотов, Танер Халилов, Иван Киряков, още бивши етърци като Светослав Станчев, Илиян Димитров, Ивелин Бонев и др. Двата отбора направиха интересен за моментните си възможности мач, който се понрави на многобройната публика.

Още в 4-ата минута Илко Трифонов от чиста позиция можеше да открие след пас на Николай Николаев. Удар на Стефан Гинчев бе спасен от Бонев, а в 8-ата минута Благовест Ангелов с параболичен удар нацели напречната греда. За „алексите” пък Станчев се откъсна опасно в 9-ата минута, после удар на Илиян Димитров с глава бе пресечен от Венци Димитров.

Етър удари за втори път напречната греда след удар на Гинчев, а Бонев навреме пресрещна откъсналия се Караиванов, а пред отсрещната врата Пламен Панайотов с глава след центриране на Андреев се размина на сантиметри от гола.

Първият гол на новия Етър, макар и в неофициален мач, стана дело на Светослав Караиванов в 25-ата минута. След отлично центриране на Мариян Иванов Сиско с глава отправи парабола, която прехвърли вратаря Бонев и влетя в мрежата за 0:1. Домакините отговориха със силен удар до гредата на Петър Гр. Петров, но в 35-ата минута Караиванов за втори път порази мрежата им. Нападателят центрира отляво от фаул и топката през купа от играчи влетя директно в мрежата – 0:2.

В тези минути Алекс ОК също атакуваше опасно и Петър Андреев от фаул стреля прострелно до гредата, а прехвърлящ удар на Станчев мина над самата врата. През втората част и двамата треньори направиха доста смени, а преимуществото на „Етър” стана по-осезаемо. В 51-ата минута Байдаков стреля, вратарят отби, но защитникът Цветан Петров отблизо покачи на 0:3.

Добри прояви имаше и нападателят Николай Иванов, син на „виолетовия” таран Румен Иванов. В 53-ата минута той изскочи сам срещу вратаря, но ударът му мина до гредата. В 60-ата обаче Иванов изпълни фаул и прати топката в незащитения долен десен ъгъл на вратаря на Алекс ОК за 0:4. Хубав пети гол вкара юношата Бисер Стоянов, който в 75-ата минута пое топката, овладя я и с прецизен удар в горния ъгъл оформи „петицата”.

До края „алексите” потърсиха почетен гол, но първо резервният вратар на етърци Ивайло Петков спаси удар отблизо на В. Димитров, а шутове на Пламен Панайотов и Стойчо Иванов от фаулове минаха над вратата. Следващата контрола на Етър е в сряда от 18:00 часа, когато гостуват на Янтра в Габрово.