Опитай късмета си с БЛИЦ ГЕЙM 2!

Подмладеният тим на Литекс записа класическа победа и във втората си контролна среща. След като се наложи с 3:0 над Чавдар (Етрополе) преди четири дни, днес “оранжевите” победиха със същия резултат и Видима-Раковски. 17-годишният нападател Никола Колев и новото попълнение Герасим Заков вкараха във втори пореден двубой, а Румен Руменов беше точен от дузпа. Янаки Смирнов пък пропусна изпълнение от бялата точка.

Домакините започнаха ударно и още в 3-ата минута Никола Колев откри резултата. Юношата се възползва от центриране на Момчил Цветанов и с удар от въздуха прехвърли вратаря. До 20-тата минута "оранжевите" имаха още три положения, включително и греда след удар от 20 метра на Страхил Попов.

Гостите трудно удържаха постоянните атаки на нахъсаните младоци и в 24-ата минута вкараха нов гол. Нападателят Заков изпревари защитата и с глава покачи на 2:0, засичайки отличен пас на Божиков отляво. Преди това бранител на Видима предотврати сигурен гол, изчиствайки от голлинията удар с глава на Бодуров.

През втората част наставникът Христо Стоичков пусна в игра изцяло нова единадесеторка, която продължи да контролира мача и да атакува. След двойно подаване Славчев изпусна да вкара от удобна позиция, а в 70-тата минута Смирнов би леко отсъдената дузпа и вратарят Христов спаси. Четири минути преди края Литекс получи втора дузпа за фаул срещу Славчев и Руменов беше точен.

Следващата контрола на “оранжевите” е в неделя (15 юли), когато тимът на Христо Стоичков гостува на Стяуа.

Литекс - Видима Раковски 3:0
1:0 Н. Колев (3), 2:0 Заков (25), 3:0 Руменов (86-дузпа)

Литекс: 1. Илко Пиргов, 4. Васил Божиков, 18. Илия Миланов, 33. Николай Бодуров, 8. Никола Колев, 10. Герасим Заков, 14. Армандо Ваюши, 16. Страхил Попов, 17. Георги Миланов, 21. Александър Цветков, 27. Момчил Цветанов (М. Иванов, Александров, Динчев, Грозев, Недялков, Борисов, Руменов, Славчев, Костадинов, Здравчев, Десподов, Смирнов)
Старши треньор: Христо Стоичков

Видима-Раковски: Д. Желев, Стойчев, Райков, Минков, Пл. Кожухаров, Мекиков, Хр. Кожухаров, Игнатов, Гюзелев, Коларов, Любенов
Старши треньор: К. Ангелов