Новият треньор на “Левски” Николай Костов има участие в едно от най-интересните дербита с ЦСКА. На 17 септември вечните съперници завършват 2:2 на Националния стадион в шампионатен двубой. Костов започва титуляр, а “сините” бързо дръпват напред с два гола на Васил Драголов. След почивката ЦСКА изравнява в рамките на 10 минути чрез Емил Костадинов и Стефан Бачев. Преди това от игра са отстранени по един от двата отбора – Христо Стоичков и левият бек Петър Петров.

Мачът обаче влиза в историята с друго – в средата на второто полувреме за двайсетина минути спира електрическото осветление на стадиона и срещата е прекъсната. Костов остава в игра до 67-ата минута, когато е заменен от Георги Донков.

Николай Костов играе и срещу Милан в мач за КЕШ на 6 октомври същата година. Той влиза резерва в 75-ата минута на реванша на “Сан Сиро”, след като сменя Емил Велев-Кокала. “Левски” пада с 2:5, а първият двубой в София завърши 2:0 за “росонерите”, в чийто редици блестят Ван Бастен, Гулит и Рийкард.