ИГРАЙ БЛИЦ ГЕЙМ 3 - ТУК!

Днес от 20:00 часа ЦСКА приема Локомотив (Пловдив) в двубой от 1-и кръг на “А” група. За "червените" ще това ще бъде първа официална среща при новото ръководство на клуба, а Стойчо Младенов ще дебютира за четвърти път. Дебют ще направят и редица нови попълнения на “червените”, а самият треньор вече отписа титлата. Близо 8000 фена на “Българска армия” обаче ще очакват успех на старта на шампионата.

Младенов ще заложи на Стоян Колев на вратата, а пред него ще действат Апостол Попов и Венцеслав Василев. Крайни защитници се очаква да бъдат новите попълнения Джаксън Менди и Неманя Милисавлевич.

Специалистът ще сложи в средата на терена Дюлгеров и Ивайло Чочев, а пред тях ще бъде Марсиньо. По крилата ще оперират Антон Карачанаков и Рангел Абушев, а на върха на атаката ще бъде поставен Емил Гъргоров.

Бившият наставник на ЦСКА и настоящ на Локомотив (Пловдив) Александър Станков ще опита да победи “червените” с цели петима бивши техни играчи - Александър Тунчев, Йордан Тодоров, Здравко Лазаров, Тодор Тимонов и Мартин Камбуров.

Освен тях на терена ще бъдат Йордан Господинов, Аласан Н'Дайе, Валери Георгиев, Мартин Кавдански, Диего Фераресо и Станислав Маламов.
20:00 часа, стадион “Българска армия”
Съдия: Никола Попов
Пряко по ТВ7

Вероятни състави:

ЦСКА: Стоян Колев, Неманя Милисавлевич, Апостол Попов, Венцислав Василев, Джаксън Менди, Ивайло Чочев, Николай Дюлгеров, Рангел Абушев, Марсиньо, Антон Карачанаков, Емил Гъргоров
Локомотив (Пловдив): Йордан Господинов, Йордан Тодоров, Александър Тунчев, Мартин Кавдански, Диего Фераресо, Аласа Н'Дайе, Валери Георгиев, Станислав Маламов, Тодор Тимонов, Здравко Лазаров, Мартин Камбуров

Любопитни факти:
• със Стойчо Младенов в началото на предишното първенство ЦСКА стигна до първа победа едва в четвърти кръг (4:1 над Миньор) след загуба и две равенства, едно от които срещу Локомотив (Пловдив)
• последният мач на Валентин Илиев в “А група бе ЦСКА – Вихрен 1:0 на 9 декември 2007 година, когато самият той вкара победния гол в 90-ата минута, а начело на “червените” пак бе Стойчо Младенов
• новото попълнение на ЦСКА Рангел Абушев бе топреализаторът на Локо (Пловдив) през миналия сезон със 7 гола
• с 0:0 през миналия сезон успя да вземе точка като гост на ЦСКА от 27 ноември 2004 година, но срещата се игра на неутрален терен в Сливен
• новият наставник на “черно-белите” Александър Станков загуби с по 0:1 и двата си предишни мача, в които се е изправял срещу бившия си клуб ЦСКА – начело на Черно море през сезон 2001/2002
• Локомотив (Пловдив) стартира в предишните три сезона с равенство на чужд терен, съответно срещу Видима-Раковски (1:1), Лудогорец (0:0) и Локо (София) (1:1), преди това обаче падна тежко в първия кръг у дома от ЦСКА с 0:5