Славия победи с 3:0 Марек (Дупница) в контролна среща на стадион "Славия". Проверката е първа и за двата тима от началото на лятната подготовка. Както е известно, Марек успя да се завърне при професионалистите и от новия сезон ще играе във Втора лига.

Футболистите на Златомир Загорчич бяха по-добри през цялото време и заслужено спечелиха.

Дебют направиха новите попълнения Венци Керчев и Тони Тасев. На вратата бе опитният Георги Петков, а в титулярния състав имаше двама футболисти на проби - хърватите Иван Лагунджич и Карло Пърпич. След почивката в игра влязоха и други футболисти, тествани от Загорчич - вратарят Кристиян Кацарев и арменецът Храчик Геворгян.

Тони Тасев откри резултата още в деветата минута, реализирайки първи гол с екипа на Славия. Александър Златков удвои в 19-ата минута, а в 38-ата се разписа и Тони Иванов - 3:0.

През второто полувреме не падна ново попълнение и "белите" спечелиха с 3:0.

В края на двубоя играч на Марек получи червен картон и гостите завършиха срещата с човек по-малко.

Националите Светослав Вуцов, Мартин Сораков и Андреа Христов не играха за Славия в тази среща, както и Радослав Кирилов, който получи малко-дълга почивка заради здравословни проблеми.

Утре "белите" заминават на лагер в Банско, където ще се подготвя до 10 юли.

Съставът на Славия: Георги Петков, Венцислав Керчев, Костадин Велков, Емил Виячки, Мартин Атанасов, Александър Златков, Тони Иванов, Иван Лагунджич, Карло Прпич, Тони Тасев, Калоян Кръстев (Кристиян Кацарев, Дионидис Болионис, Петър Вуцов, Иван Дерменджиев, Ерол Дост, Кристиян Ковачев, Ярослав Цачев, Ертан Томбак, Храчик Геворгян)