Футболистките на Национална спортна академия "Васил Левски" завършиха 1:1 срещу Осиек в първия си мач от груповата фаза на Шампионската лига. Именно хърватският тим домакинства на двубоите от Група 8, в която са още първенците на Беларус - Бобруичанка, и на Северна Ирландия - Нютаунабей.

Избраничките на треньора Емил Атанасов само могат да съжаляват, че не стартираха с победа. През по-голямата част от снощния мач нашите владееха инициативата, но на няколко пъти малшанс в завършващата фаза ги лиши от гол във вратата на домакините. Футболистките на Осиек откриха резултата още в 4-ата минута чрез Мартин Салек, а НСА изравни в 49-ата с гол на Валентина Господинова.

Вторият мач на българките е утре от 18:00 часа срещу шампиона на Северна Ирландия, който е определян за аутсайдер в групата. Снощи Нютаунабей падна с катастрофалното 0:7 от Бобруичанка.

В лагера на НСА са оптимисти за утрешния мач, от който трябва на всяка цена да вземат трите точки. /БЛИЦ