Националната спортна академия спечели държавното първенство по футбол за жени, след като надви с 3:2 отбора на „Олимпия”. Титлата е осма поредна и девета в историята на отбора.

Срещата се игра на стадиона на столичния комплекс „Царско село”. Валя Йорданова, Силвия Радойска и Борислава Кирева вкараха за победителките, а два гола за „Олимпия” отбеляза Надежда Димова.

На 3 юни (неделя) от 17:00 часа момичета на НСА ще посрещнат отбора на „Екомет 90” в мач от XVII-ти кръг на първенството. Резултатът от срещата е без значение, защото НСА води класирането с 39 точки. Купата и медалите на нашите момичета ще връчи ректорът на Академията доц. Пенчо Гешев и представител на УС на БФС.

Финалът за Купата на България е на 6 юни (сряда) от 15:00 часа на стадион „Академик” (зала „Фестивална”), където НСА и „Олимпия” ще се срещнат отново.