Спортика записа поражение с 1:4 при домакинството си на НСА в мач от женското ни футболно първенство. Двубоят се игра на терена в село Покровник. Гостенките са и на теория и на практика по-добрият отбор, но Спортика имаше своите шансове за нещо повече от загуба. При резултат 0:1, Кристина Петрунова бе изблъскана от вратарката на НСА, но вместо да падне, да получи дузпа и да изкара червен картон на съперничката, тя продължи и пропусна да отбележи гол, пише "Струма". Вместо това минути по-късно столичанки поведоха с 2:0, а до почивката вече имаха аванс от три гола.

През второто полувреме Кристина Петрунова намали на 1:3, а гол на Евдокия Попадинова бе отменен заради засада. Крайното 1:4 оформи Кирева минута преди края. Въпреки поражението селекционерът на тима Емил Кърцелски остана доволен от изявите на своите момичета, особено след почивката.