Отборът на НСА спечели Купата на България по футбол за жени, след като на финала се наложи с 2:0 над шампионките от Локомотив (Стара Загора). Спорът за трофея се проведе на стадиона в Пазарджик и премина под осезаемото надмощие на момичетата от Спортната академия.

Те започнаха по-активно, но старозагорки можеха да открият в 13-ата минута, когато тяхна състезателка уцели греда. В 23-ата минута обаче Леонора Желева успя да открие резултата за НСА.

През втората част отборът на Спортната академия продължи да доминира. Ивана Найденова изпусна едно положение преди да подпечата победата с попадение в 86-ата минута.

По този начин момичетата на треньорката Силвия Радойска взеха частичен реванш от големия си съперник в първенството, който им отне титлата след 17 години доминация.