Децата от НУ "Климент Охридски" спечелиха междуучилищния турнир, посветен на 100-годишнината от основаването на "Ботев" (Пловдив). В надпреварата се включиха общо 10 училища, а мачовете се проведоха на игрище №5 на стадион "Пловдив".

В турнира участие взеха деца, които са родени през 2001 и 2002 година. Двубоите се състояха от 2 полувремена по 10 минути, а отборите бяха разпределени в 2 групи по 5 тима.

В група "А" бяха ОУ "Димитър Талев", ОУ "Виктория и Киркор Тютюнджиян", НУ "Христо Ботев", СОУ "Софроний Врачански" и СОУ "Паисий Хилендарски". В група "Б" попаднаха ОУ "Княз Александър І", ОУ "Васил Левски", НУ "Петко Р. Славейков", ОУ "Пенчо Славейков" и НУ "Климент Охридски".

Турнирът бе открит в 09:30 часа, а първите срещи започнаха 15 минути по-късно. Съдии на мачовете бяха треньорите от ДЮШ на "Ботев". В група "А" интригата бе до последно, като 3 отбора се бореха за първото място, но в крайна сметка победител стана отборът на СОУ "Паисий Хилендарски". В група "Б" НУ "Климент Охридски" отвя конкуренцията и записа 4 победи в 4-те си мача при голова разлика 13:1.

След изиграването на всички срещи от груповата фаза, отборите изиграха мачове за определяне на крайното класиране. Във финалния двубой НУ "Климент Охридски" разби с 4:1 СОУ "Паисий Хилендарски" и по този начин спечели титлата.

Първите три отбора в крайното класиране получиха купи и футболни топки. Останалите отбори също не си тръгнаха с празни ръце и получиха куп награди от организаторите от Сдружение "Ботев". Наградите на победителите раздадоха заместник кмета Георги Титюков, както и футболистът на "канарчетата" Александър Александров. На турнира присъстваха още Марин Бакалов, Юли Попов, Лилчо Арсов, както и още много ръководители на клуба и общественици.

Голмайстор на турнира стана Теодор Митрев от ОУ "Васил Левски". За най-добър вратар бе определен Димитър Стоянов от НУ "Климент Охридски", а приза за най-добра състезателка взе Светла Попова отново от НУ "Климент Охридски".