Лидерът в Югозападната "В" група Оборище разби с 5:0 Чепинец (Велинград) и дръпна още на върха, след като преследвачът Пирин (Гоце Делчев) взе само точка при гостуването на Спортист (Своге) (1:1). След изразителния успех тимът от Панагюрище събра 49 точки, неврокопчани имат 45, а с по 43 са Витоша (Бистрица) и Миньор (Перник).

Още с началния съдийски сигнал играчите на Оборище обсадиха наказателното поле на Чепинец. В 15-ата минута Даниел Младенов откри резултата, а пет по-късно Владимир Каптиев направи 2:0. Наставникът Валерий Дамянов обаче трябваше да прави принудителна смяна още преди почивката. В 35-ата минута Даниел Младенов напусна терена заради контузия.

В началото на второто полувреме влезлият като резерва Денис Стоилов направи уникален пропуск, като с два поредни удара сам срещу вратаря не успя да го преодолее. В 55-ата минута обаче Нетов не сгреши - 3:0. В 66-ата влезлият само 60 секунди по-рано Салас Окечукво вкара за 4:0, а в 75-ата Иван Караманов оформи крайното 5:0, отбелязвайки първото си попадение с екипа на Оборище.

По този начин футболистите от Панагюрище загряха за предстоящото дерби с Витоша (Бистрица). Сблъсъкът е в събота от 15:00 часа на терена на "тигрите" до аерогара "София".

Съставът на Оборище: Мартин Луков, Ели Маркес, Георги Георгиев, Георги Иванов, Антон Киров, Васил Велев (Красимир Здравков), Никола  Иванов, Иван Караманов, Георги Нетов, Даниел Младенов (Денис Стоилов), Владимир Каптиев (Салас Окечукво)

3.Витоша (Бистрица) 21 13 4 4 38:14 43
4.Миньор (Перник) 20 13 3 4 40:18 43
5.Сливнишки герой 20 12 5 3 51:19 41
6.Велбъжд 21 8 4 9 32:32 28
7.Беласица 20 8 3 9 29:25 27
8.Вихрен (Сандански) 20 8 3 9 22:25 27
9.Струмска слава 21 7 4 10 23:27 25
10.Балкан (Варвара) 21 8 1 12 31:39 25
11.Чепинец (Велинград) 20 6 5 9 21:33 23
12.Конелиано (Герман) 21 6 4 11 23:61 22