ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Крумовград победи Беласица с 3:1 като гост в дербито на 19-ия кръг във Втора лига. Така гостите се изравниха с Етър на второто място и се утвърдиха сред фаворитите за влизане в елита, тъй като лидерът в класирането ЦСКА 1948 II няма право на това.

Домакините започнаха добре и успяха да стигнат до ранно попадение. След изпълнение на ъглов удар Запро Динев се оказа на правилното място, за да матира вратата на Крумовград за 1:0.

Четвърт час по-късно Китан Василев успя да стреля от малък ъгъл и нацели страничната греда на вратата на Кирил Георгиев.

WINBET – Ранно изплащане, Бонус Колонка и още много изненади в Спорт! (18+)

Минути по-късно Василев се възползва от нова грешка в защитата на Беласица. Калоян Стефанов напредна и подаде на крилото, който не празна врата не сбърка (1:1).

В 42-ата минута Запро Динев отправи силен шут от далечна дистанция, но право в ръцете на Благой Макенджиев.

През втората част преобладаваха спиранията на игра и смените, но все пак гостите успяха да отбележат две попадения и да стигнат до успеха.

В 79-а минута Китан Василев се озова на правилното място, за да разстреля Георгиев за 2:1.  Пет минути по-късно Пиргов успя да оформи крайния резултат (3:1) след мощен изстрел.

ВТОРА ЛИГА - 19 КРЪГ:

18 февруари, събота:
Литекс - Марица (Пловдив) 1:2

1:0 Илиян Капитанов (10), 1:1 Станислав Маламов (45), 1:2 Станислав Маламов (58)

Витоша (Бистрица) - Монтана 1:4
1:0 Георги Амзин (18), 1:1 Антон Карачанаков (51 - дузпа), 1:2 Антон Карачанаков (59), 1:3 Антон Карачанаков (65), 1:4 Мехди Уамри (67)

20 февруари, понеделник, 14:00 часа:
ЦСКА 1948 II - Лудогорец II 2:0
1:0 Maрио Топузов (15), 2:0 Преслав Антонов (23)

20 февруари, понеделник, 17:00 часа:
Беласица (Петрич) - Крумовград 1:3
1:0 Запро Динев (11'), 1:1 Китан Василев (31'), 1:2 Китан Василев (79'), 1:3 Димитър Пиргов (84')