Ботев (Враца) постигна трета поредна победа в предсезоните контроли, след като обърна втородивизионния Миньор с 2:1 в Мездра. Перничани поведоха в 23-ата минута, когато Запро Динев подаде към Тютюков, който пък намери Петрос Бакустис. За гърка не беше трудно да вкара за 0:1.

В 51-ата минута врачани изравниха. Браян Переа центрира чудесно и Стефан Гаврилов от упор отбеляза във вратата на съперника.

Победният гол падна в 76-ата минута. Фелипе Де Са даде хубав пас към Мирослав Маринов, който пусна топката покрай вратата и донесе третата поредна победа на тима на Росен Кирилов в контролите.

Ботев (Враца) – Миньор 2:1
0:1 Бакустис (23), 1:1 Гаврилов (51), 2:1 Маринов (76)
Ботев (Враца): Красимир Костов (30 – Федерико Бариос)(60 – Иван Дерменджиев), Мартин Атанасов (46 – Мартин Николов), Мартин Кавдански (75 – Фелипе Гузман), Луис Фелипе (46 – Меси), Диего Фераресо (59 – Валери Христов), Антонио Георгиев (46 – Стефан Гаврилов), Чавдар Ивайлов (46 – Иван Балбуена), Жан-Пиер Де Са (65 – Петър Кепов), Красимир Тодоров (46 – Сантиаго Монтоя), Браян Переа (65 – Мирослав Маринов), Даниел Генов (59 – Фелипе Де Са)

Миньор: Н. Виденов (75 - К. Божидаров), Андр. Васев (58 - З. Динев), В. Василев (46 - Ант. Славчев), Г. Купенов (75 - Ал. Петров), М. Орачев (46 - Ив. Иванов), Ем. Ценов, Хр. Казаков (46 - Ст. Георгиев), П. Батсукис (70 - Г. Ангелов, З. Динев (46 - Кр. Слишков), К. Йосифов (58 - Б. Тютюков), Б. Тютюков (46 - М. Костов)