ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Черно море победи Етър с 2:1 в среща от четвъртия кръг на efbet Лига и продължи серията си без загуба от началото на сезона. "Болярите" пък още нямат спечелена точка, но поне отбелязаха първия си гол за първенството.

Срещата във Варна започна с атаки към двете врати, но в първите минути липсваха чисти положения.

Първата по-опасна ситуация дойде в 17-ата минута, когато Александър Василев центрира от пряк свободен удар, а в наказателното поле Живко Атанасов надскочи всички и отправи удар с глава, който мина опасно над вратата.

Минути по-късно Велислав Василев центрира остро в наказателното поле, но Матеус Машадо не успя добре да насочи топката. Пет минути по-късно Мазир Сула получи от Алекс Фернандес и отправи техничен изстрел от границата на наказателното поле, но над вратата.

След половин час игра Кольо Станев се впусна по фланга, но завършващият му удар бе лесно спасен от Иван Дюлгеров. Три минути след това Станев бе изведен сам срещу Дюлгеров, но стражът на "моряците" се справи.

В 40-ата минута Етър стигна до най-добрата си ситуация, но Шахредин Букхолда прати топката в десния страничен стълб.

WINBET – най-голямото разнообразие от игри и джакпоти! (18+)

Минути след почивката Кольо Станев вкара първия гол за Етър през сезона, след като получи пас от Шахредин Букхолда (1:0).

След гола Черно море натисна и стигна до изравнително попадение в 69-ата минута. Живко Атанасов бе най-добре пласиран при отбит удар на Атанас Илиев и отблизо прати топката във вратата за 1:1.

Малко след гола Мартин Тошев пропусна да изведе Етър напред, след което играчи на Черно море на няколко пъти шутираха покрай вратата на съперника.

Четвърт час след изравнителния гол Черно море стигна до обрат с попадение на Едгар Пашеко, който засече центриране и се разписа за 2:1.

Минути преди края Етър имаше претенции за дузпа, но реферът прецени, че няма нарушение на правилата.

До края на мача не падна гол, което прати Черно море на върха с 10 точки, докато Етър е на дъното с 0.

ЧЕРНО МОРЕ - ЕТЪР 2:1
0:1 Кольо Станев (48'), 1:1 Живко Атанасов (69'), 2:1 Едгар Пашеко (84')

По-важното от мача по минути:

1' Начало на срещата.
17'  Първи по-опасен удар в мача! Александър Василев центрира от пряк свободен удар, а в наказателното поле Живко Атанасов надскочи всички и отправи удар с глава, който мина опасно над вратата.
21'  Шанс за Черно море! "Моряците" организираха добра атака, когато Велислав Василев напредна по десния фланг, центрира остро, защитник на "болярите" обаче протегна крак и кълбото облиза напречната греда.
28'  Нова възможност за "моряците"! Алекс Фернандес подаде към Василев, а той намери Мазир Сула на границата на наказателното поле. Алжирецът потърси далечния ъгъл, но топката профуча опасно покрай вратата.
40'  ГРЕДА за Етър! Станев проби отдясно и направи двойно с Мартин Тошев, като се измъкна от защитата и подаде към Шахредин Букхолда, който от 2-3 метра удари гредата. Топката се озова в Димо Бакалов, но ветеранът от границата на наказателното поле стреля над вратата.
44' Опасност пред вратата на Етър! Велислав Василев получи от Сула в наказателното поле, справи се с Крум Стоянов и шутира, но топката мина опасно покрай вратата.
45+2' Край на първата част.

46' Начало на втората част.
48'  ГООООЛ за Етър! Кольо Станев получи топката от Шахредин Букхолда вдясно от вратата и стреля за 1:0 в далечния  ъгъл.
58' Александър Василев шутира от около 15 метра, но прати топката покрай вратата.
69'  ГООООЛ за Черно море! Атанас Илиев стреля с глава след корнер, ударът му бе отбит, но Живко Атанасов отблизо се разписа за 1:1.
70' Шанс за Етър! Мартин Тошев опита удар с глава, но без проблем за вратаря на Черно море.
74' Пропуск и за Черно море! Мазир Сула също стреля с глава, но неточно.
75' Нова опасност! Атанас Илиев получи топката на границата на наказателното поле и шутира, но над вратата.
76' Пореден пропуск на Черно море! Исмаил Иса стреля, но покрай гредата.
83'  ГООООЛ за Черно море! Едгар Пашеко засече центриране отляво и с техничен удар прати топката в мрежата за 2:1.
89' ПРЕТЕНЦИИ ЗА ДУЗПА от страна на Етър! Николай Янков падна в наказателното поле на Черно море след контакт с бранител на "моряците". Реферът прецени, че няма нарушение на правилата.
90+5' Край на мача.

Черно море ЧЕРНО МОРЕ: 25. Иван Дюлгеров, 3. Живко Атанасов , 4. Росен Стефанов, 6. Виктор Попов, 19. Александър Василев, 71. Васил Панайотов  (86 27. Даниел Димов) , 10. Велислав Василев (62  39. Николай Златев,), 8. Мазир Сула  (77  23. Едгар Пашеко ), 5. Пабло Гарсия, 11. Алекс Фернандес (46  9. Атанас Илиев), 7. Матеус Машадо (62  86. Исмаил Иса)
Резерви: 84. Християн Славков, 35. Арлинд Дакай, , 32. Мартин Дичев, 17. Мартин Милушев
Треньор: Илиан Илиев

Етър ЕТЪР: 22. Мартин Величков, 2. Валери Христов (77  11. Илкер Будинов  (80  38. Владислав Найденов), 7. Кольо Станев , 25. Крум Стоянов , 70. Димо Бакалов  (77  28. Николай Янков), 6. Пламен Димов, 24. Шахредин Букхолда (62  4. Георги Александров ), 29. Янко Ангелов, 8. Мартин Моран , 9.Мартин Тошев (77 10. Денислав Ангелов) , 26. Мариян Иванов
Резерви: 12. Дамян Христов, 77. Мартин Николов, 14. Ивайло Димитров, 19. Хавиер Леон
Треньор: Емануел Луканов

Стадион: "Тича", София
Съдия: Никола Попов
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР